Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet ugy edzeni hogy napi 1...

Lehet ugy edzeni hogy napi 1 órát tolom és minden nap más testrészre? Vagy azért hadjak ki minden edzés között 1 napot?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

ilyen alapon ne hagyj ki (ha mentálisan bírod)

De az általános bölcselet az hogy egy héten minimum 2x edz meg egy testrészt és persze ne egymást követő napokon lehetőleg. Ha ez neked így kijön.

2011. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minimum kétszer egy testrészt? Ez honnan jött?
2011. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mióta tolod?

Egyébként haladó testépítőknek is elég 3-4 edzés egy héten. Az izom ugye a pihenő szakaszban épül, kell szüneteket hagyni a regenerálódásra.

Minden izomcsoportot elég heti 1x megedzeni. Én mellet 2x szoktam - egy intenzív és egy átmozgató edzés -, mert a hétköznapi életben azt az izomcsoportot nem használja az átlag ember szinte semennyire.

2011. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TOMAtm ***** válasza:

énis igy edzem most.heti 1 nap pihenőm van,nem viszem túlzásba h ne edzem túl azt az 1-2 izmot amit megdolgoztatok,de azért kapja a terhelést.nekem bevállt,nem vagyok híve a 2 órás megaedzéseknek.semmi értelme.a glikogénraktárak már 1 óra alatt is kimerülnek,és ha nem kap tápanyagot a test akkor a második óra többet árt mint használ(nem indul be a GH termelés,esik a tesztoszteron stb stb.)

egy neves edző mondta:Ha nem végzel 1 óra alatt akkor beszélgetni jársz le,nem pedig edzeni!

2011. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!