Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha futás helyett csak sétálok,...

Ha futás helyett csak sétálok, az ér valamit?

Figyelt kérdés

Sokszor érzem magam gyengének, és nem bírom, nem esik jól a futás. A héten egyszer sem bírtam, de minden nap sétáltam egy órát. (Vizsgaidőszakom van, mentális probléma miatt gyógyszert szedek, az is lelassít)

Plusz főleg csak betonon tudok futni, emiatt a térdem eléggé kivan néha, olyankor természetesen megint nem tudok futni. (Van a közelben egy kis erdő, de sokszor csak sötétedés után érek haza, olyankor oda nem szívesen mennék, így marad a beton :S)

Szeretnék fogyni, hiányzik a mogás, de nem tudom, ér-e a séta valamit. :(


23L, 160 cm, 58 kiló, 55 szeretnék lenni


2011. jún. 16. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A GYORS séta ér valamit, a sétálgatás nem. Gyorsnak akkor lehet mondani, ha közben még épenn hogy tudsz beszélni vagy dúdolni, de nem egész könnyen. Ezen kivül csak akkor van haszna, ha egyfolytában legalább 40 percig csinálod.
2011. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hogyne érne a legjobb


gyors, monoton tempóba sétálj


én 1 órát szoktam


inkább reggel felkelés után, egy fehérje turmix és utána mehet

2011. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Reggel nem tudnék, éjszakai madár vagyok. Köszönöm a választ.
2011. jún. 18. 17:03
 4/8 anonim válasza:

Biciklizz kb háromnegyed - 1 órát.

De hajtsd meg rendesen, meg mellé diéta és pár hét alatt eléred az 55-öt ;)

2011. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ér valamit. Napi 3-4 óra séta sokat számít. De ha 1 óra futást szeretnél helyettesíteni 1 óra sétával, akkor remélem nem komolyan gondoltad.
2011. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: de, arra gondoltam volna. :S hogy legalább mozogjak valamit, ha nem is túl intenzíven


Most például van egy begyulladt szőrtüszőm a bokámnál, egész nap jegelem, hogy este ki tudjak menni, de félek, hogy a futást nem fogja bírni. Még pihnttm egy kicsit.


Tegnap baromi jót tornáztam itthon, ilyen kellemes izomlázam rég volt már, de ma itt van a szobatársam, és így nem fogok tudni (ja igen, mert kollégista vagyok)


Tornázni sokkal jobban szeretek, mint futni, meg attól a térdem is fáj. Tornázni viszont csak akkor tudok, ha egyedül vagyok, ami viszonylag ritkán van, egy héten max 1X, edzőteremre meg nincs pénzem, így marad a futás, amit meg nem szeretek.

2011. jún. 18. 21:08
 7/8 A kérdező kommentje:

Na sikerült futnom 70-80 percet, jól esett és büszke vagyok magamra :)

Ha még olvasstátok: tegnap volt a torna, ma a futás, holnap is legyen valami, vagy pihenjek?

2011. jún. 19. 02:50
 8/8 anonim válasza:

Tulajdonképpen ezt neked kell eldönteni, mert te tudod hogy bírod-e minden nap, vagy nem. De én 1-2 pihenőnapot beraknák (bár a reggeli futás eddig senkinek sem ártott.. :) )


Megjegyzés: 1óra futással kb 500 kalóriát égetsz el. 1kg zsír 9000 kalória.

2011. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!