Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Amigo edzőbá (bár mindenki...

Amigo edzőbá (bár mindenki válaszának örülök)! Help!? Erőedzéssel kapcsolatban kéne segítség.

Figyelt kérdés

Remélem tudsz ebben is segíteni :)

Szóval a problémám, hogy megálltam a fejlődésbe. Eddig tök jól jöttek fel a súlyok a rúdra de már legalább 1,5 hónapja alig sikerült emelnem. A tesztó szintem az egekben nem is tudom tartani magam sokszor edzés előtt, viszont ennek ennyire nem kéne visszadobnia. Enni eszek rendesen, szóval az is kilőve, edzéstervet 4 hónappal ezelőtt váltottam, eddig nem éreztem szükségét csak 6 havonta váltani. Egyszerűen nem tudom min kéne javítani még, sokszor viszont úgy megyek haza edzés után, hogy mindjárt felfordulok a sarkon. Nagyon megköszönném ha sikerülne rávilágítani a problémám forrására :D


2011. jún. 14. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Iktass be 1 de inkább 2 hét szünetet. Arra is szükség van 3-4 havonta
2011. jún. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) ez még nem fordult meg a fejembe. Régebben is volt ilyen de akkor egy idő után átlendültem, de most sehogy sem akar.
2011. jún. 14. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pl úgy szoktam hogy kéthavonta minimum egy hetet pihenek. Utána még jobb formában vagyok mint ha edzettem volna
2011. jún. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és ha megvolt majd írd meg mi lett, kíváncsi vagyok:)
2011. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 °:Amigo:° ***** válasza:

Ne törődj a súlyokkal !

Sok más módja is van az intenzítás növelésének.

Ha folyton csak a súlyt emeled, előbb-utóbb lesérülsz.

A pihenőidők (napi 8 ó alvás megvan?) és a regenerálódás is fontos.

1-2 hét teljes pihenő valóban jót tesz, én is ma edzettem először egy 2 hetes pihenő után. Pedig minden nap bent vagyok a teremben, elég nehéz volt megállni hogy ne eddzek, de belegondoltam és rájöttem, hogy 3 éve nem hagytam ki 2 napnál többet... :-)


Intenzítás:


A pihenő után ne törődj a súlyokkal!

Kisebb súlyokkal, de rövidebb (akár 0 ) pihenőkkel dolgozz ! Alkalmazz intenzításnövelő technikákat (előfárasztás, vetkőző sorozatok, szuperszettek, negatív ismétlések és/vagy részismétlések stb..)

Ezernyi módja van és mindíg valami szokatlant kell csinálnod, hogy működjön.

A súlyokat nem tudod a végtelenségig növelni. (akkor nekem már 800 kilóval kéne nyomnom)

:-)

Pihenj és kezd újra!

2011. jún. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet mindkettőtöknek :)

A sérüléssel sajnos tisztába vagyok, előfordult de szerencsére sohasem volt vészes. Ha nem is 8 óra alvás de 7 mindig összejön, de ha úgy alakul, hogy se suli se meló akkor 10 is szokott sikerülni.


Ja olyan rossz, volt már hogy elhatároztam, hogy na most tartok egy hét pihenőt... aztán eljött az első edzésnap, 5 óra nézek ki a fejemből, eszembe jut, hogy ilyenkor szoktam kezdeni. Aztán elkezdek gondolkodni, hogy basszus le fogok maradni, itt ülök a seggemen ahelyett, hogy lemennék edzeni. 10 perc után feladom a harcot és azért is elmegyek :D


De most, hogy így mondod ezt a 800kg megint rávilágitottál az emberi "elkorcsosulásra". Basszus, egy csimpánztól alig 3%-ban tér a dns-ünk mégis képes egy egykézzel 385kg-ot felemelni, pedig alig 60-70kg. Komolyan mondom néha mindent megadnék, hogy egy majom legyek :D ezenfelül átlagban egy fiatal felnőtt csimpánznak 90-es az iq-ja, amivel jó pár fórumozót lenyomott már :) Hol rontjuk el?


Na mindegy hagyjuk inkább a majmokat, megpróbálok akkor kikényszeríteni magamból egy 1 pihenőt és kipróbálom amiket írtál.

2011. jún. 15. 07:15
 7/8 °:Amigo:° ***** válasza:

385 kg. egy kézzel az inkább a gorilla lesz, nem csimpánz :-)))


Igazából most vettem észre az "erőedzés" szót.

Így a válaszom csak részben jó, mivel testépítő szemszögből néztem.

Az erőemelő gyakorlatoknál sokkal gyakrabban kell szünet, mivel nincs sok variálási lehetőség.

A segédizmokat lehet izoláltan fejleszteni, de itt már minden plusz súlyért meg kell szenvedni. Ne is próbálj mindíg a maximummal nyomni, inkább csak akkor ha különösen jó erőben érzed magad aznap, minden rendben volt (kaja, alvás) és van megbízható segítség a környéken.


Rész-mozdulatokra is lehet edzeni -kell is- időnként, például a fekvenyomás alsó (mell-domináns) ill. felső (tricepsz-domináns) szakaszára.

Erre különböző technikák vannak, például a mellkasra vastag deszkát helyezni és így ismételni a felső szakaszt.

Guggolásnál, felhúzásnál is lehet rész ismétléseket, esetenként még nagyobb súlyal, mint a teljes ismétlés megy (felső szakasz) vagy a kedvenc intánzításnövelésem: egylábas gyakorlatok :-)))

Próbálj ki egylábas (bulgár) guggolásokat rúddal, utána jó mély lábtolót váltott lábbal... ezek a segédizmokat és stabilizáló izmokat nagyon jól megedzik és ne feledkezz el a törzs izmairól sem ilyenkor.

2011. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kajak csimpánz :D a gorilla meg laza 2tonnát emel fej fölé :)


Értem, akkor megpróbálom visszafogni magam egy kicsit. A törzs edzésre nagyon figyelek, hiszen meggyőződésem, hogy megfelelő merevítő izmok nélkül nem lehet elég erős az ember :)

2011. jún. 15. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!