Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az ellipszis gép folyton...

Az ellipszis gép folyton figyelmeztet, hogy lassítsak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
(nem tudom melyiket méri és hogy egyáltalán mi a különbség a pulzus és a vérnyomás között) de 140 alatt is nehéz tartanom a számot és amikor jobban bele húzok akkor 190 köré is felmehet a szám :S 140-et ha tartom az jó? Nem tudom ez mennyire fontos de a karon van a mérő amire a tenyeremet kell raknom. Mi lenne a normális és mi a veszélyes? (már szóltak nekem hogy a 190 nem túl biztonságos xD) általában 20 percig csinálok egy menetet. Annak is örülnék hogy ha valaki elmagyarázná a pulzus és a vérnyomás között a különbséget!
2011. jún. 14. 02:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Pulzus: A bal kamra összehúzódása percenként.

Nyomás: Milyen erővel pumpálja a szíved a vért.


190 es pulzus egy kemény futásnál például nem olyan sok.

Első körben mérd meg a pulzusod minden reggel amikor még alig mozogtál. Ha ez az érték 70-80 felett van akkor irány kardiológus. Ha 74 alatti akkor valószínűleg szar a gép mérője. Egyébként sose értettem hogy a kardió gépek hogy a retekbe mérnék a pulzust az égetett kalóriát meg egyéb dolgot.

2011. jún. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Figyelj magadra! Én amikor megvettem a szobabiciklimet az volt az első, hogy szedtem le a kijelzőjét. Ha szédülsz, rosszul érzed magad hagyd abba, és következőleg lassabban csináld. Ha nincs semmi bajod akkor ne foglalkozz azzal, mit ír ki.

Viszont a reggeli vérnyomás/pulzus mérés nem hülyeség.

2011. jún. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
lassíts
2011. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ha az megnyugtat én konditermi futógépre ráálltam és 2 lépés után 188 at mutatott :) Megmértem magamnak kézzel és 100 se volt szóval hidd el szarok ezek a kijelzők :)
2011. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
188 2 lépéstől xD Szép is lenne.
2011. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönök minden választ :D
2011. jún. 14. 13:22
 7/7 A kérdező kommentje:
a nyugalmi pulzusom ezek szerint ma reggel 100/perc :D
2011. jún. 14. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!