Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincműtét után mennyi idő...

Gerincműtét után mennyi idő múlva lehet neki kezdeni a futásnak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen műtét pontosan?

Engem porckorongsérvvel műtöttek, azt mondták 4 hétig semmi megerőltetőt ne csináljak. De a futás nem is igazán javasol később sem. Az úszás (háton) nagyon jó, erősíti a megfelelő izmokat. A futás helyett pedig (állítólag nem jó a rázkódás) elliptikus trénert szoktam használni...

2009. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Porckorongsérvem volt, azt műtötték. Lassan már egy hónapja. Nem akarok még most rögtön neki kezdeni, még pár hetet várni akarok. Sajnos az utóbbi időben nem igazán tudtam mozogni a sérvem miatt és felszaladt néhány plusz hájacska... A futás az ami nekem legjobban megfelelne....
2009. márc. 18. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:

megintén

Szóval az igazán jó az úszás lenne, de ha futni akarsz, menj! Csak ne betonon, először csak lassacskán...

Egyébként a fent említett géppel is ugyanannyi kalóriát lehet elégetni, mint a futással.

2009. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak porckoron kopásom van és nem műtöttek. Az orvos egyáltalán nem engedi a futást és semmilyen ugrálós, rázkódós mozgást. Ússzál vagy biciklizzél. Az is ugyanolyan jó. És nekem napi 30 perc gyógytorna is kötelező. Neked azt nem kell csinálni?
2009. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is sérvem volt - nem műtöttek végül - és teljes felmentést kaptam annak idején tesiből - a fent leírtak miatt: rázkódás stb. Ennek ellenére jártam meg táncolni is járok és nincsen semmi bajom. Persze csak ésszel szabad, óvatosan, de szerintem futhatsz is nyugodtan. Csinálj speciális tornagyakorlatokat minden nap (biztos neked is tanítottak párat a kórházban)és ha lehet járj úszni. Tényleg az a legjobb...
2009. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!