Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez mennyire jó párosítás?

Ez mennyire jó párosítás?

Figyelt kérdés
Minden reggel leszobabiciklizek 1000 kalóriát (kb.80 perc), majd eszek 2 rántottát, de zsíradék nélkül+zöld teát. Tízórai gyümi, ebéd egy szelet husi zöldséggel, este pirítós kenyér zöldséggel, egy kis tejcsi. Azért kérdezem, mert egy hete ezt csinálom, és híztam közel 4 kilót. Nem attól vagyok megijedve, hogy híztam, mert nem a fogyás a célom ezzel, de persze hízni sem szeretnék. (177 cm, 66 kg, nő, 27 éves)Mitől híztam? Nem fogynom kellett volna? Mit csináljak, hogy izmosodjak inkább, és ne hízzak tovább? Rossz ez az összeállítás?
2009. márc. 12. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a szobabiciklivel nem az a célod hogy fogyjál akkor minek csinálod? Tisztászni kéne, hogy mi a cél: zsírt leadni vagy izmot felszedni. Együtt a kettő nem megy. Amit csinálsz és amilyen étrenddel csinálod egyire se jó.


A kenyér diétában nem megy, a tej se jó. Össze kéne számolnod mennyi szénhidrát és mennyi fehérjét eszel. Napi 3x i étkezés sport mellett mondanom se kell hogy semmi legalább 6 kéne, diétában is. A szemét kajától és a rossz táplálkozástól híztál (kenyér, tej, +lehet az oka a sok gyümölcs is (ugyanis az fruktózt azaz gyümölcscukrot tartalmaz)) "Izmosodáshoz" a szobabicikli alkalmatlan.

2009. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem voltam érthető. A cél: azt gondoltam, hogy a bicajozás tök jó feszesítésre, és közben izmosodok is. Ha más nem, a lábam meg a fenekem valamennyire talán. :-) Azért ettem tojást, mert azt gondoltam, hogy ez kell az izmoknak, és így hamarabb célt érek. (de ha közben leszalad 1 kis kiló, az sem baj.) Akkor mit csináljak, mit egyek?
2009. márc. 12. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Lábra a legjobb gyakorlatok: guggolás, kitörés, a kondi termekben mindenhol van combhajlító és combfeszítő gép, ill. lábtoló. Egy normális étrendre van szükséged. Amit összeválogattál az jó, csak kevésszer eszel és vsz. keveset is. Az izomnövekedéshez szükség van:

1. az izom stimulációjára (edzés)

2. táplálkozásra

3. pihenésre


A táplálkozásnál jó minőségű szénhidrátokra és fehérjékre van szükség. (ch: rizs, tészta (teljes kiőrlésű) néha krumpli, fehérje: csirke, pulyka, hal, marha) A mennyiségeket neked kell majd kitapasztalni és elosztani legalább napi 6 étkezésre.

2009. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Ahogy az adataidat elnézem, szerintem teljesen rendben van, távolról sem vagy túlsúlyos (21-es testtömegindex). Szóval szerintem inkább arra figyelj, hogy a meglévő izmaidat tartsd fitten. Ha szeretsz bicajozni, nyugodtan csináld, de ne vidd túlzásba, nem jó az sem, ha túledzed magad. És az előttem szólókhoz csatlakozok, figyelj oda az étkezésre, inkább sokszor egyél keveset, lehetőleg mellőzd a kenyeret és tejet is keveset, vagy egyáltalán ne fogyassz.
2009. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!