Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szkandernél hogy tudom megelőz...

Szkandernél hogy tudom megelőzni, hogy eltörjön a karom?

Figyelt kérdés
Láttam jópár videót neten, youtubeon, hogy egy erősebb ellenféllel való játék közbe könyékből kitörik a gyengébbik alkarja, még akkoris, ha nem hirtelen rántja. Miért van ez, és meg lehet valahogy előzni? Vannak nyújtási/erősítő gyakorlatok ezen probléma kiküszöbölésére?
2011. máj. 7. 15:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy azt tudom, hogy sokat kell eddzeni főleg alkarra, hogy jobb legyek, de erősebb ellenfelek mindig lesznek...az ilyen helyzetekre keresném a megoldást.
2011. máj. 7. 15:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Erősítsd a csontodat. Kezd el a saját alkar csontodat ütni valami igen kemény tárgyal, persze először gyengén, utána fokozatosan erősebben. Hogy miért jó ez? Mert a sok ütéstől az alkarcsontodon sok apró mikrorepedés képződik ilyenkor a szervezeted automatikusan kalciummal pótolja a repedéseket, és így a csontszerkezeted szivacsos állománya egyre sűrűbb lesz, vagyis egyre keményebbek lesznek a csontjaid. Az Okinawa-i karatemesterek és a shaolin kung-fu mesterek is így edzik fel keményre a csontjaikat, ezért tudnak beton járdalapokat összetörni. Nagy tévedés az, hogy csak is a helyes technikával és gyorsasággal (persze ezek is nagyon fontosak) törik szét a téglákat, a technika önmagában kevés. Thaiföldön a muay thai harcosok is bambuszt rugdosnak csupasz lábbal, védőfelszerelés nélkül, ezért olyan kemény a sípcsontjuk.

Szóval így keményítsd a csontodat. Na meg persze fontos, hogy szedjél sok kalciumot és D-vitamint, valamint magnéziumot.

2011. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
vagy a saját alkarod szétverése helyett sajátítsd el a rendes szkandertechnikáket. erről van egy BBTV >> body.builder.hu- n keress
2011. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fjps ***** válasza:

A legtöbb sérülés szkander közben akkor történik, amikor a vállad egy helyben (középen) marad, az alkarod pedig kicsavarodik azáltal, hogy alulra kerülsz, és nagy erőkifejtéssel próbálod a karodat középre visszahúzni. A legtöbb ilyen jellegű sérülést el lehet kerülni azzal ha a válladdal leköveted a csuklód mozgását (a váll mindig a csukló mögött van), ezáltal a csukló-könyök-váll mindig egy síkban van.


A kalcium, magnézium és D-vitamin mindenképp jó ötlet. De én inkább nem ütögetném az alkaromat, hogy így erősebbé váljon a csont. Ugyan rövid- és középtávon akár még kifizetődő is lehet, de később amikor abbahagyod, komolyan visszaüthet az, hogy túl merevvé vált a csontozatod.

2011. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"De én inkább nem ütögetném az alkaromat, hogy így erősebbé váljon a csont. Ugyan rövid- és középtávon akár még kifizetődő is lehet, de később amikor abbahagyod, komolyan visszaüthet az, hogy túl merevvé vált a csontozatod."


Kedves előttem lévő válaszoló nincs igazad. Azok a nagymesterek akik így edzenek, azok még 60 évesen is széttörik a betonlapokat. Ha rendszeresen fogyaszt az illető kalciumot, d-vitamint és magnéziumot, akkor nem lesz semmi maradandó károsodás. Egyébként direkt leírtam azt, hogy nem szabad rögtön erőseket ütni, először gyengéden, majd FOKOZATOSAN erősebben.

2011. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fjps ***** válasza:

"Kedves előttem lévő válaszoló nincs igazad. Azok a nagymesterek akik így edzenek, azok még 60 évesen is széttörik a betonlapokat. Ha rendszeresen fogyaszt az illető kalciumot, d-vitamint és magnéziumot, akkor nem lesz semmi maradandó károsodás. Egyébként direkt leírtam azt, hogy nem szabad rögtön erőseket ütni, először gyengéden, majd FOKOZATOSAN erősebben."


Lehet, hogy a nagymesterek 60 évesen is tökéletesen végrehajtják a különböző töréseket, de ne felejtsd el, hogy ők 40-50 éve folyamatosan ezt csinálják. De nem 1-2 taekwondossal, karatéssal, thai bokszolóval találkoztam, akik így keményítették fel kezüket vagy sípcsontukat, és pár évvel azután, hogy felhagytak sportjukkal törésektől, repedésektől szenvedtek az érintett területeken, mivel rugalmatlanná vált a csontjuk.

2011. máj. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
98 % LOL
2011. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!