Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elvesztettem a motivációmat,...

Elvesztettem a motivációmat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen azt veszem észre hogy nem fejlődök, hiába nyomom nem látom a fejlődést. Náhány fontosabb info: 2 évig edzettem gimi konditeremben, az alapokhoz jó volt, 1 éve járok normál konditerembe. 171 cm, 82 kg vagyok. Hiába nyomom az edézst keményen, bedurranok, másnap fáj mindenem, ahogy kell, de ez igy megy már kb jó fél éve. Heti négy edzésnap helyett mostanában 3at szoktam menni(mell+bicepsz, tripepsz+hát, váll+has). Lábra nem edzek mert nem szeretném ha vastagabbak lennének, sőt inkább fogynék belőle mert kb 6-7 kg felesleg van rajtam. Nem a tömegelés a fő célom, inkább szeretnék leszálkásodni, formásodni. Most valami őrült diétán gondolkozom, és a fehérje mellé valami l-carnitine vagy hasonló zsirégető fogyasztását is tervezem. Mit tudtok ajánlani, hogy lássam érdemes csinálnom?
2011. ápr. 14. 17:42
 1/6 TOMAtm ***** válasza:
az izomzat lassan hozzászokik a terheléshez és nem reagál.ilyenkor a legjobb ha edzésmódszert váltasz(amennyiben nem a kajálásod miatt nincs eredmény).ajánlom a HST edzést.nekem bevállt mikor leállt a fejlődésem,8 hetes ciklusban nyomtam és a mai napig használom,évi 2-3 szor.
2011. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lóf4szJankó ***** válasza:

A kajád rendben van ??? mert hiaba nyomod rendesen ha nem eszel elegendo ,jo minősegü kajakat.

Maganak az edzesnek katablikus hatasai vannak ... tehat ha kemenyen edzel de nem eszel eleget es jol ..akkor tobbet artasz mind hasznalsz a testednek.


A labat nem edzeni nagy hiba.

"Bedurranok,masnap faj mindenem ahogy kell" ..Nem igy kell.Az izom nem attol fejldoik ha minel jobban bedurran ,ez egy tevhit.Az pedig hogy masnap faj mindened nemtudom hogy erted ,de ha szo szerint akk az nem jo.


Javaslom hogy edz heti 3-4x , hetente egy izomcsoportot egyszer ,de keményen ,intenzíven.

Kezdj el olyan gyakorlatokat is hasznalni amit eddig nem csinaltal.Váltogad a sulyok nagysagat ,ismetlesszamot stb.

Az a lenyeg hogy az edzeseid mindig valtozatosak legyenek minden téren.

Kajalj rendesen ,szedjel tapkieget.Es fejben is allitsd ra magad hogy fejlodni fogsz.

furcsanak tunhet,de ez is mint minden mas sport részben fejben dől el.

2011. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A mindenem fáj dolgot jó értelemben írtam. Sajnos lehet hogy az étkezésem nem megfelelő, naponta 2-3x eszem, az ebéd az házikoszt de szerencsére sokszor vannak szárnyasok, rizs..a vacsora viszont korrekt(túró, tojás, saláták, gyünyölcsök..), azt én csinálom :) Megpróbálok mindent beleadni hogy nyárig sikerüljön valamit összehozni. Köszi a segítséget!
2011. ápr. 14. 20:51
 4/6 lóf4szJankó ***** válasza:

Fuuha ,ahogy latom itt bajok vannak.

Napi 2-3x etkezes mellet ne is vard h fejldoni fogsz.

Naponta minimum 5x egyel ... de inkabb 6-7x ,kisebb mennyisegeket.Naponta legalab a testsulyod kétszeresének megfelelo mennyisegu ,jo minosegu feherjet vigyél be.

Estere ne egyel gyümolcsot ,túro az nagyon jo.Etrendedben nagy szerepet jatszon a csirkemell,rizs, hal,tonhal,zoldségek,tojás,turo, ... feher kenyeret ne egyel ,csak teljes kiorlesu barna kenyeret.Szenhidratot napkozbe ezdes elott egyel tobbet.... estere,alvas elott pedig csak feherjet.Szedjel tapkieget ,protein,bcaa,glutamn,kreatin ...ezek jo dolgok.

Aludj,pihenj eleget hogy legyen ido regeneralodni.


Amugy ha 3eve edzel ..... nem volt 2orad a 3 ev alatt hogy elolvasd az alapismereteket.

Ez a sport nem olyan mint pl. a foci h minel tobbet edzel annal jobb.

Itt a kajalas es a pihenes fontosabb mint maga az edzes.

2011. ápr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szarul edzel, szarul kajálsz, szart se tudsz a sportról, szarul nézel ki és szarul is érzed magad.


keress meg egy edzőt.

2011. ápr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, honnan tudod hogy nézek ki? És hogy kinek mi a szar? ;) Ja és olvastam elég alapismeretet, csak jobban szeretek az emberek véleményére adni, de úgy látszik itt kár kérdezősködni..nem értem miért kell ilyen hangnemben válaszolni, mintha a Bunny lennél..pedig nem vagy az!
2011. ápr. 16. 01:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!