Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, elvesztettem a...

Úgy érzem, elvesztettem a motivációmat. Hogyan tudnék ezen segíteni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, jövő szeptemberben, ha minden igaz, elkezdem az egyetemet. Nagyon várom, mivel tavaly nem sikerült bejutnom, olyan dolgot fogok tanulni, ami érdekel... valahogy mégsincs rendben minden. Amikor gimis voltam, annyi minden érdekelt, szerettem olvasni, írni, jól tanultam, sok tervem volt - most meg semmi. A jövőmet sötétnek látom, nem érzem magam elég jónak semmiben, félek, hogy nem tudok majd teljesíteni, hogy csalódom majd magamban, és már nem motivál semmi arra, hogy jobban igyekezzem a munkámban, tanulásban, nincs kedvem semmit csinálni, mert nem érzem, hogy célja lenne... Mindennel lassan haladok, már ha csinálok valamit, mert általában vagy alszom, ha hazajövök, vagy lepunnyadok valahová a lakásban, és kedvetlenül tengődöm. Pedig nem vagyok hülye, nem hiszem, hogy ne tudnám elérni, amit akarok, ha igyekeznék, de egyszerűen semmi nem motivál. Barátaim nincsenek, fiúm sem, munkám is csak alkalmi. Emiatt is mindig levert vagyok, de már feladtam szinte, hogy legyenek kapcsolataim, nem hiszem, hogy bárkit is érdekelnék. Egyfolytában szorongok, letört vagyok, fáradtnak érzem magam... Szóval, nincs motivációm semmihez. Mit csináljak? (Normális válaszokat írjatok, légy szíves. Nem kell egyetértenetek velem, természetesen, de a bunkózást inkább hagyjuk.)
2010. márc. 9. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon magányosnak érzed magad ez a fő probléma hidd el.Nincs akivel beszélgessél, és ami célt, célokat kitűztél azt szeretnéd ha egyből valóra válnának. Miért nem barátkozol, miért nem mész el egy kicsit hétvégenként szórakozni. Dobd fel a hétköznapjaidat! Szedjél vitaminokat, ez a téli időszak mindenkit megvisel, sokkal letargikusabb az ember ilyenkor mint nyáron, amikor pezseg az élet. Én sem vagyok a topon, pedig már jócskán elmúltam 20 éves! Rázd fel magad, ne légy pesszimista, vannak hullámvölgyek, de ahhoz hogy feljebb juss tenned kell érte! Mosolyogj már!!:)
2010. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Már mosolygok! :)
2010. márc. 9. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen értelek,nekem egy kicsit később,de ugyanígy "kijött",egy évekig tartó harmonikus,energikus időszak után.Igazság szerint még most is nap mint nap erősítenem kell magam.Lezárult valami,és mivel az jó volt,nehéz elengedni.Ezen felül Te valami rettentő önbizalomhiánnyal küzdesz,pedig az írásod alapján nem érzem,hogy indokolt lenne.Ez az első lépés,ÚJRA HINNED KELL MAGADBAN.Írtad,hogy sötéten látod a jövőt.Ezt felejtsd el!Képzelj magadnak egy világos,reális,örömteli jövőt,és csak ezt lásd(ez közhelynek hangzik,de tökéletesen működik!!!)Azt mondod,olyat fogsz tanulni,ami érdekel,ez nagyon jó!Az első válaszoló okosan mondta a vitaminokat:tápanyaghiánytól simán lehetünk lankadtak,sőt,depressziósak is(bárcsak ezt a depisek is tudnák)
2010. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már nem köt le az olvasás?És miket írtál?
2010. márc. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lekötni leköt, csak olyan lassan haladok, hogy elmegy tőle a kedvem útközben... :O Leginkább naplót írtam, néha novellákat.
2010. márc. 9. 10:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismered Paulo Coelho könyveit?Franc tudja miért,de ez jutott eszembe.
2010. márc. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!