Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Menzesz alatt miért megy...

Menzesz alatt miért megy nehezebben az edzés?

Figyelt kérdés

Két hónapja kezdtem küzdősportra járni, hajtanak is rendesen. Múlt hónapban egy hetet betegség miatt kihagytam, abba pont beleesett a menzesz is. Ma első napja van, lementem edzeni, de kb. felét tudtam annak megcsinálni, ami két napja még vígan ment.

Ez mitől lehet?


Amúgy teljesen problémamentes nálam a menzesz, nem fáj semmim, ha nem lenne egy elég egyértelmű jele, észre se venném, hogy megvan.


2011. márc. 4. 21:27
 1/9 Da puta madre ***** válasza:
Gondolom a hormonok bedolgoznak
2011. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Furcsa volt, mert hiába ettem előtte szénhidrátot és kávéztam, olyan érzés volt, mintha elszívták volna az energiámat. Izomerőm is kevesebb volt - kevesebb fekvőtámasz ment, gyorsabban elfáradtak az izmaim.

Amikor két percig megállás nélkül kellett ütni a zsákot, rendesen meg is szédültem. (de szinte minden pörgős feladatnál szédültem, majdnem abba is hagytam a felénél)

2011. márc. 4. 21:36
 3/9 anonim válasza:
én is ezt tapasztaltam,szerintem a vérveszteség az oka. sok C vitamin,vas kell.
2011. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Da puta madre ***** válasza:
Tulajdonképpen vért vesztesz. A vér pont szükséges ilyenkor, tápanyagot, oxigént szállít. Ha nincs elég akkor nem jut a szervekhez-izmokhoz elég egyikből sem. Ilyenkor próbálj lájtosabb lenni, ne hajtsd túl magad.
2011. márc. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az edző is furán nézett, hogy miért állok le a gyakorlatok közben (főleg, hogy két napja még simán ment), de mondtam, hogy most biológiai hátrányban vagyok.

Ugyanúgy hajtott, de a végén nagyon meg lettem dicsérve, hogy nem dőltem ki :)


Akkor simán csak a vérveszteség? Ez furcsa, mert nem lehet több fél decinél szerintem.

2011. márc. 4. 22:00
 6/9 anonim válasza:
Jól írtak az előző válaszolók mégis csak vérveszteség.. több vas kell. Én megbeszélném az edzővel a helyedben h ilyenkor mi a teendő mert te erről nem tehetsz. kérdezd meg, hátha tud tanácsot adni.
2011. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát, ilyen szempontból nem bízom az edzőben :) Edzőnek nagyon jó, de egyszer azt fejtegette, hogy mit csináljak, ha keménykedik velem egy 100 kg-os kopasz. (Nagyon életszerű :)) Ezért, női dolgokban kétlem, hogy otthon lenne.

Az edzések nagyon jók, de amikor egy komolyabb náthát összeszedtem és megkérdeztem, hogy menjek-e (magam miatt és hogy fertőző lehettem), mondta, hogy nyugodtan, majd kiizzadom. Na, utána voltam itthon egy hetet, olyan rosszul lettem utána, a háziorvos meg fogta a fejét, hogy betegen mi a ráknak erőltettem magam. Egy hét fekvéssel rendbe is jöttem :)


Ha magamnak nem teszek rosszat, hogy menzesz alatt edzek, akkor lemennék, maximum kevesebbet csinálok mindenből 1-2 napig. Ha viszont káros lehet, akkor inkább kihagyok 1 edzést ilyenkor.

2011. márc. 6. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
szia. ha jól vettem ki te is boxolsz, vagy esetleg kick box. én az előbbit űzöm és én is lány vagyok, velem is így van, bár az idővel könnyebb lesz, de akkor is érzed, hogy kevesebbet csinálsz mint amennyit tudnál, meg nekem még hozzájön az is, hogy nyűgös vagyok és kedvem se sok van, hogy teljes erőből üssem a zsákot meg ilyesmi, csak szivem hajt leginkább. azt hiszem semmi okosat nem mondtam ezzel, de az edzést nem hiszem hogy ki kéne hagyni emiatt, hisz nem betegség
2011. márc. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert fáj a hasad!
2011. márc. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!