Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a külömbség a fehérjék és...

Mi a külömbség a fehérjék és a tömegnövelők között?

Figyelt kérdés

1 hónapja elkezdtem edzeni tömegnövelőt szedek.

Úgy gondolom jól haladok már látszik a változás 6kgot felszedtem.

Shop.Builderről szoktam rendelni a tömegnövelőt de még van ott sok más táplálékkiegészítő is.

Tejsavó protein koncentrátumok és a többi.

Ezeket mikor kell szedni ill ezek mire valók nem ugyan azok mint a tömegnövelők, nekem érdemes ilyet venni?

Jelenleg Hyper Mass 5000 szedek


2011. febr. 20. 13:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

A fehérje és a tömegnövelő távolról sem ugyanaz. Fehérjeporra gondolsz? A tömegnövelő, mint a nevében is van, tömegnövelésre szolgál. A fehérjét edzés előtt és után érdemes enni (én maradok a tojásnál és a halnál és kerülöm a sok mű port, méregdrága és természetellenes). Az izmok fejlődéséhez nélkülözhetetlen.

A táplálékkiegészítő sem az. Leginkább vitaminok és ásványi anyagok vannak bennük, az pedig a szervezetnek kell.

2011. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Igen a fehérjeporra gondoltam, csak már nemtom h mi van mert tömegnövelőre is azt írják hogy izomtömeget növel meg tápanyaggal látja el a szervezeted mivel gyorsan felszívódik, de annyi fajta szer van hogy nemtudom nekem mit kéne szedni de mostmár elmegyek egy személyi edzőhöz majd az felvilágsít:D

2011. febr. 20. 13:32
 3/20 anonim ***** válasza:

oké :)


Én még mindig a természetes, rendszeres edzést és az egészséges táplálkozást javaslom :) annál több nem kell, én semmi pénzért nem vennék be izomnövelőt, nem akarok mű, felpumpált izmokat. De ahány ház... :)

2011. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 bix ***** válasza:

hmm az első csöppet mellélőtt...


A tömegnövelő és a fehérje között lényegi különbség a szénhidrát mennyisége. tömegnövelőben sokkal több, lehet mellette némi kreatin és társai is, a fehérjében viszont elég ritkán van hozzáadott szénhidrát. edzés után érdemesebb szénhidrát gazdag fehérjét tolni, ergo tömegnövelőt, vagy fehérjét de némi ch-val megtuningolva.


én egyébként inkább fehérjét szoktam venni, a szénhidrátot mellérakni már nem pénz, és akkor annyi van benne amennyi nekem kell

2011. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

igazság szerint egy fehérjepor elvileg nem "izomnövelő" csak tiszta formában tartalmazza azokat az aminosavakat amiket a csirke hal "csak" 19-23%-ban tartalmaz.

de persze nem értem miért jó valakinek egy csomó pénzt kiadnia azért hogy megfinomítsák nekik a tápanyagokat, ez olyan mint a bébikaja..

mindenkinek van szája, meg lehet rágni az ételt, lenyelni, és még az emésztés is menni szokott a legtöbbeknek :D

2011. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 bix ***** válasza:

ma 13:39


azért megnézném hogy 100 kiló fölött hogyan viszed be azt a mennyiségű fehérjét, illetve sokan nem időmilliomosok, pl én sem, így inkább betolok egy turmixot edzés után, mint arra is összedobjak valamit, és az öltözőben elcsámcsogjam:)


én most 3g-t viszek fehérjéből be naponta, de 1 kiló csirkét letornázni se kis mutatvány, és ha utánaszámolsz akkor még mindig nincs meg a kellő mennyiség... lehet mellőzni a porokat, de csak egy ideig sajnos

2011. febr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem azt modnom hogy a fehérjepor megrontja a világot :D egyszerűen ÉN MAGAM nem szedem, ennyi ;)
2011. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs pénzem napi 1 kiló csirkemellre azért veszem a méregdrága bébikaját!
2011. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
hééhéhéhéhééé! Azért saját véleményem lehet, úgy gondolom!
2011. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

én ezért vagyok TERMÉSZETESEN 73-75 kg :)

viszonylag könnyedén fedezem a napi fehérjeszükségletemet ami naponta ~2g/ttkg-mal számolva 150g, grat annak aki 3g-ot írt, ő mindenképp minőségi éhezőnek tekinthető, és valszeg kórházban a helye, ugyanis egy felnőtt emberi szervezet napi 3g fehérjebevitel mellett csak elpusztul.

és a "versenysúlyom" előnye, hogy amikor ütnek felém, mert az én világomban ez elég gyakori dolog, nem kell 50 kiló izmot mozdítanom hogy reagáljak valamit, hanem ami van az a maximális sebességemhez optimális közelinek tűnik.

de hát ez is csak egy vélemény, az én szempontom..

2011. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!