Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a legmegfelelőbb sport nekem?

Mi a legmegfelelőbb sport nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon sokáig elhanyagoltam a mozgást, de mivel mostanában kicsit magas a vérnyomásom, és ez egy figyelmeztető jel, ezért elhatároztam hogy belevágok. Leteszem a cigit, és nekiállok mozogni. Három dolgot szeretnék elérni: mozgásban tartsam a testemet, leadjam a hasamon lévő hájat, és hogy kicsit erősödjenek a karjaim. Az első célomat biciklizéssel gondoltam elérni. Ez jó ötlet? Egy hegy lábánál lakom, szóval szerintem az nagyon jó testedzés lenne. MEnnyit érdemes csinálni? Heti 2-3 alkalom elegendő? És mennyit tekerjek? Egyszerűen csak amíg teljesen elfáradok?


A bringa mellett még gondoltam otthoni edzésre is, felülések és fekvőtámaszok formájában. Ez segíteni fog? A felülés + biciklizés le fogja nyomni a hájamat ugye? Valamint a fekvőtámaszok a kar mely izmait mozgatják meg? Kéne még súlyzóznom is mellé? És utoljára még annyit, hogy hogyan kell pontosan ezeket a gyakorlatokat elvégezni? Utánaolvastam, de szinte mindenhol mást tanácsolnak.....


Bocsi ha sok a kérdés, de nem vagyok túl tájékozott etéren.


2009. febr. 13. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A válasz egyszerű..:)


1) Bringázás remek ötlet! De NE fulladj ki és fáradj el tőle, legfeljebb a legvégén. A zsír égéséhez oxigén kell, ez fullasztó tempónál kevésbé jut a testedbe. Nyugodt tempó jellemzi az összes AEROB sportot. A zsírt kb fél óra bringázás után kezded bontani, addig a véred cukortartalmát hasznosítja a tested. Tehát alkalmanként legalább egy órát tekerj, ezt hetente 3-4X, nem kell azonos napokon. A fogyás látványos lesz, pár hét után.


2) Fekvőtámasz tulképp minden izomodat tónusba hozza-azokat is, amelyeknek a létezéséről sem tudtál. Ha erősíteni szeretnéd a felsőtestedet és a karodat, akkor lassú fekvőtámaszokat is csinálj, felváltva a gyorsak mellé. Ha már lassan is kiválóan tudod a támaszokat, elkezdhetsz fokozatosan súlyzózni, nagyobb súlyokkal, kis ismétlésszámban.

Támaszból nem elég napi 10-20, többször, több kell! A helyes fekvőtámasznál figyelj arra, hogy a csípőd ne süppedjen le, maradjon egyenes vonalban a lábaddal. A támaszok intenzitását, nehézségét tudod változtatni azzal, amilyen széles "terpeszben" teszed le a két kezed a vállad szélességéhez képest. Ki fogod tapasztalni.


3) Ez így önmagában a hasadon is fog látszani, de a felülés jól megedzheti a hasizmodat majd- de oldalirányú felüléseket is csinálj- ellentétes láb derékszögben behajlít, középre és a két oldalra is ülj fel- aztán lábcsere. Ez így a ferde hasizmaidat is erősíti.


Hajrá és gratula az elhatározásodhoz! :)

2009. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! Még lenne egy dolog, amit a kérdésből kihagytam. Mi a megfelelő étrend? Általában sok kenyeret, tejterméket, és szalámit eszem, a zöldség és főzelék nem túl gyakori, de heti egy-kétszer mindenképp. Hogyan kellene változtatnom? Nem szeretném kalória pontossággal beosztani a napi étkezéseimet, csak néhány irányelv kellene. Például, edzés előtt, vagy után érdemes-e enni, és mit mennyit, ilyesmi......még egyszer köszi!
2009. febr. 13. 16:43
 3/3 anonim válasza:
Hát edzés után 1-2 órával egyél.Az a megfelelő.Ilyen edzéstervhez elég napi 1 gyümölcs:alma a legjobb vagy 2 banán,zöldség 2 naponta elég.Sok tejtermék.Inkább zsemle mint kenyér az nem annyira hízlal.
2009. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!