Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki (és mikor) "mászta meg"...

Ki (és mikor) "mászta meg" másodjára a Mount Everestet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én idén szilveszterkor úgy berúgtam,hogy a villanyoszlopon ordítottam: MEGCSINÁLLAK EVEREST! Minden évben eljátszom tehát rekorder vagyok! :-)

Ne haragudj de ezt ki kellett írnom magamból!

2011. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát..akkor nagyon csúcson akarhattál lenni :P xD
2011. febr. 1. 18:41
 3/4 anonim válasza:

Elvileg vagy Tenzing, vagy Hillary...

Valamelyiküknek másodiknak kellett lennie, mert elvileg nem értek fel együtt. Ebből abban az időben nagy politikai viták is voltak.

Viccen kívül, talán egy francia expedíció, vagy talán egy kínai, nem emlékszem pontosan, de az Everest történelmében megtalálod.

2012. jan. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok-sok évvel az esemény után Hillary és Tenzing is "bevallotta", hogy Hillary ért fel elsőnek, de mivel párban másztak, és egyikük sem jutott volna fel a másik nélkül, ezért ennek a sorrendnek semmi értelme nincs, vagyis ők ketten voltak az elsők. Ez 1953-ban volt. A második páros 1956 májusában a svajci Ernst Schmied és Juerg Marmet volt, egy nappal később pedig Dolf Reist és Hans-Rudolf von Gunten.
2012. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!