Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Muay Thai vagy Boksz?

Muay Thai vagy Boksz?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb utcai bunyóra, önvédelemre?
2011. jan. 1. 20:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Muay thai
2011. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
muay thai
2011. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
31%

A Muay Thai egy keleti utcai harcművészet, míg a boksz egy vérbeli, kemény küzdősport.

Önvédelemre inkább az első, bár én inkább a bokszot támogatom, nem szeretem, amikor ezek a keleti harcművészetek mindenféle különleges, varázslatos mozdulatokkal csábítanak, mikor mind tudjuk, hogy ez lehetetlen.

A boksz viszont megtanít veszíteni is, itt rengeteget számít a technika és az erő.

2011. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon fel van hypeolva a keleti harcművészetek, bár én szeretem őket muay thai és jujitsu a kedvencem. De ha választanom kell akkor csak is boksz sokkal többre tanít mint azt gondolnád, és amúgy is muay thai első évébe szinte csak bokszot tanulnátok. Utcai bunyót meg kerülni kell ha meg már önvédelem akkor úgy is mindegy ha csapatostul rontanak rád(nem félreérteni ezt :P )

Viszont komoly önvédelemre jobb a konkrétan erre kifejlesztett harcmodorok mint pl jiujitsu kravmaga

2011. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtam pár dolgon. A thai boxot nem becsülik túl? Mindenki ezt übereli. Bár a bokszban csak ütni lehet, de ha jól tud ütni az ember akkor feleslegesek ezek az ugró-forgó-pörgő rúgások. A thai boksz meccsek kemények én is láttam már párat a youtube-on, csak túl sokat dolgoznak lábbal, térdel. Meccsen olyan nadrágban, mezítláb, előte nyújtás lábra, biztos, hogy jól sikerül kivitelezni egy rúgást, de utcán, farmerban, cipőben, kabátban ezek már én szerintem nem igazán hatásosak. Ütni azért még is csak könnyebb, na meg azt lehet szűk helyen is, mert a rúgáshoz hely kell, a térdeléshez ugyan nem kell de viszont alulról elkaphatja a lábadat és földhöz vághat.
2011. jan. 1. 21:19
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Viszont ott vannak a könyök ütések amiket ha jól csinálsz sokkal hatékonyabbak.
2011. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Ha viszonylag gyorsan akarsz megtanulni verekedni, akkor a boxot ajánlom. Kéztechnikára ez a legjobb, és utcán a kezeidet fogod elsősorban használni. Ha két évet boxolsz, akkor már megtanulsz annyira verekedni, hogy egy, esetleg két fegyvertelen embert legyőzzél.

[link]

Mellesleg még a k1-esek is tanulnak boxolni, mert ott a kéztechnika nagyon fontos. Szerintem mielőtt valaki elmegy valami küzdősportot űzni, előbb menjen el boxolni egy-két évet.

2011. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem egyébként, hogy miért a thai boxra veri a f@szát mindenki! Mást sem olvasok itt csak azt, hogy a thai box a BJJ na meg a krav maga az atom királyság, hogy ha küzdősport tanulásról vagy önvédelemről van szó. Gondolkodjatok már!

Utcán, pocsolyás betonon utcai ruhában hogyan akarsz te bonyolult bjj technikával valakit lenyomni? Na meg aztán a thai boxos térdelések és könyöklések is kiszámíthatók, elkapnak és földhöz vágnak, na meg akkor hirtelen úgy sem jönnek össze azok a tanult technikák, a thai box RINGBE jó, nem utcára. A krav maga tudással is lehet feszengeni, jó az gyakorló gumikéssel az edzésen, de élesben egy késes cigány ellen inkább fuss el és ne hősködj mert akkor tuti lebök.

Gyerekek utcai verekedés az ütés, birkózás, grabancfogás, lökdösés. Egy valami számít itt, az aljasság és a ravaszság. Ami még úgy ahogy jó az a boksz és a birkózás, bokszon megtanulsz ütni, birkózás pedig test-test elleni küzdelem, ami dulakodásnál jól használható. Persze a boksz és a birkózás sem jó mindenesetben, max 1-2 fegyvertelen ember ellen.

Az igazi önvédelem a futás, vagy fegyver, ha meg nincs fegyvered és nem is tudsz elfutni és elkerülhetetlen a bunyó, akkor pedig ösztönösen kell bunyózni (nem az edzésen tanultak alapján!), minnél aljasabban.

2011. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

De a kérdésedre a konkrét válasz: Boksz

(+ még birkózás, persze ezt nem muszáj, de ha belédkapazkodik az illető , akkor dulakodásnál lehet burítani az embert, erre jó a birkózó tudás)

2011. jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Nocsak. Végre valaki aki lát is a sok "küzdősporttól?"


Ennek örülök.

Amúgy késharcolok, meg futok. Szerintem ez a legjobb utcára.;)

2011. jan. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!