Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyek azok a küzdősportok/har...

Melyek azok a küzdősportok/harcművészetek amelyek a leggyengébbek, leghatástalanabbak?

Figyelt kérdés
Mondjuk, a capoeira-n kívül még melyek azok a stílusok?
2011. jan. 1. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:

könnyebb arra válaszólni, melyik az ami jó...

(én véleményem szerint)

boxolás,

bírkozás/judo ( arra jó hogy tudsz embereket dobálni

bjj, ( a földön)


ezeket kevered,

thai-box, vagy muay thai is jó lenne, csak szerintem nem jó rugni, mert könnyebb elkapni a lábad, és így leteriteni a földre.


Boxolni, kell tudni, védekezni, ütni, bjj ha és mert mindig a földre kerül egy verekedés. A földön tudsz egy jó helyzetet teremteni magadnak, ahól tudok a másikat pofonozni, és te nem vagy veszélyben. Legyen mindig több lehetöséged, tudjál védekezni, kiütni valakit, de ha veszélyes, akkor tudjál magadat egy jó helyzetbe rakni magad.

2011. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire? A ringben a kyokushin karatén lívül az összes karate, az összes kungfu stílus, capoeira.

Utcán pedig az összes földharcon alapuló stílus, a kungfu stílusok 95%-a, capoeira.

Szerintem.

2011. jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

az tény, hogy ha utcára akkarod, akkor csak box.

Utccán nem akarsz igazán a földön hemperegni, hanem csak gyorsan leütöd és elhúzzol mielött a rendörök oda érnek

2011. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem stílust mondanék,hanem edzést.Mondjuk lemész egy edzésre és összekerülsz az edzővel,bunyóztok pár menetet és ha levered a manuszt,akkor azon az edzésen már nincs mit tanulnod.

Innen pedig következik,hogy az összes olyan hatástalan,ahol nincs sparring-küzdelem edzéseken.Az önvédelmi tanfolyamokat nem sorolom ide.

2011. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

höhö :) érdekes válaszok.


Magyarországon leginkább gyenge edzéseket találsz. az ökölvívás és a birkózás éppenséggel kiemelkedik a saját kategóriáján belül, azt tudják oktatni!

de ezek továbbra sem alkalmasak semmire utcán, az utca a valóság, ha gebasz van az sokkal többől áll mint hogy leütsz valakit aztán elfutsz..


gyenge edzést meg könnyű találni: menj el a legközelebbi aikido vagy karate edzésre, de megkockáztatom savate vagy jitsu edzés is csak pénzlehúzás lesz.. mert még ha akarnak sem igazán tudják itthon jól oktatni.. kevés jó edző (mester) van. az önvédelmi rendszereket (mint kapcsolódó téma) pff.. hagyjuk is :D

2011. jún. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor azt is kockáztasd meg acél,hogy lemész szépen egy savate edzésre és kikopfloltatod az arcod.Netán sparringolsz egyet az edzővel.Az újakkal úgyis bunyózik egyet az elején.

Talán akkor objektívebben tudsz majd véleményt alkotni.

Savate-ot Európa bajnokok oktatják,mellette mindannyian ökölvívó edzők is.

Mondjuk egy szavam sem lehet,mert én meg a wudangon röhögöm halálra magam.

2011. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A savate az egyik leghatékonyabb az utcára, ugyanolyan jó a kéztechnikájuk, mint az ökölvívóknak. A lábmunkájuk is igen jó. Ráadásul cipőben rúgnak ami igen hatékony, hiszen utcán is cipőben leszel, nem mezítláb, mint karate vagy TKD edzésen. Utcai bunyóban nem jó rúgni, de a savate cipős rúgások azok hatékonyak is lehetnek. Sokkal jobb a savate, mint a muay thai, a kick-box vagy a TKD.

Az a baj, hogy csak Budapesten oktatják, pedig mit meg nem adnék azért, hogy savate edzésre járjak. Én csak bokszolok, de bunyóztam már savate-ossal edzésképpen, bunyóztam már thai bokszolóval is edzésképpen. Na most én csak a kezemet használva levertem a nálam régebb óta thai boxoló gyereket, aki mellesleg magasabb és nehezebb is volt nálam, pedig ő még rúgott és térdelt is, mondjuk fájt is azért, de kiütöttem a végén mégis.

Viszont amikor sparringoltam a savate-ossal aki velem egy súlycsoportú volt, és kb. ugyanannyi ideje űzi a savate-ot, mint én az ökölvívást, hát a srác cipőtalppal úgy arcon rúgott, hogy seggre estem, és kézzel sem volt rosszabb mint én.

2011. jún. 18. 16:49
 8/9 3rdeye ***** válasza:
egy valamiről nem esett még soha szó: a bátorságról. lehet akármilyen jó teknikád meg akármilyen jó erőd, ha az utcán megijedsz, és az fut át az agyadon, hogy "hú most élesben megy a dolog, lehet inkább futni kéne, mert még nem edzettem eleget"
2011. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

örvendek ha jó a savate képzés.

végre egy kivétel.

2011. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!