Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Savate vagy Muay Thai? Melyik...

Savate vagy Muay Thai? Melyik a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni valami küzdősportot, olyat ami kicsit keményebb és ha kell utcán is tudom alkalmazni. Ezt a kettőt néztem ki magamnak. Igazából mindkettő tetszik, nem versenyszerűen akarom űzni egyiket sem, csak amolyan hobbyként és önvédelemként. Viszont csak egyikre lenne időm. A muay thai-ba a könyökhasználat tetszik, na meg a térdrúgások és a nyers keménysége. A savate-ban pedig az tetszik, hogy cipőben rúgnak, ami azért jó mert utcán is cipő van általában az ember lábán, ami utcai szituációban biztos használható. Nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen, az a baj sokat nem értek hozzájuk. Sajnos nem űztem komolyabban küzdősportokat (régebben aikidóztam 2 évig és fél évig shaolin kung-fuztam, az utóbbi nem igazán tetszett, sok a "varázslás" benne, az előbbi azért jobb volt csak sajnos elköltözött a mesterünk, így megszűnt az edzés is.)
2010. dec. 31. 15:25
 1/8 Saten ‫҉ ***** válasza:
Ez egyénfüggő... én a muay thai választanám mert ott jobban dominál a kéz amíg a savateban csak azt látod, hogy rúg rúg rúg rúg üt rúg rúg rúg. A muay thai "pörgősebb" ha szabad ezt mondanom
2010. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most az egyszer nincs igazad Saten.Az,hogy ki mennyit használja a kezét illetve a lábát teljesen egyén függő.

Savate edzésen kiemelten foglalkoznak a kéztechnikával,minden edzésen van csak box sparring.Gyakorlatilag 1 az egyben olyan,mint egy ökölvívó edzés,csak az edzés másik felében bejön a láb és a kéz láb kombinációk.

A jó edzés elsősorban edző függő.A muay thay színvonaláról nem sokat tudok,viszont a bp-en lévő 3 savate edzést Európa bajnokok oktatják.

És igen a cipőben rúgások nagyon kemények,ilyet nem is láttam másik sportban,pl a szúró rúgásból 1 betalál,akkor azonnal padló.

2010. dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igaza van a második válaszolónak. A muay thai-ban a kéztechnikákra nem fektetnek olyan nagy hangsúlyt, ott inkább a rúgás, térd, könyök megy. Ezt onnan tudom, hogy egyik thai boxoló haverom mondta ezt, valamint egyszer láttam amikor bunyózott egy ökölvívó ismerősével, hát hiába rúgott a haverom sípcsontal lowkick-et, a bokszoló ismerőse csak kézzel boksztudással elrendezte, ja és haverom 10 kg-val nehezebb a csávónál, és szinte egy időben kezdték a küzdősport tanulást. Azt viszont hallottam másoktól, hogy a savate kéztechnikája megegyezik a klasszikus ökölvívás technikákkal. Lehet, hogy savate lesz a dologból, de azért még várom a válaszokat.
2010. dec. 31. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a kéztechnika,mint az ökölvívásnál,egy különbség van csak,a balegyenes kiütése.

Ökölvívásban első lábbal belelépsz az ütésbe,savatéban helyből kell ütni belépés nélkül.Más különbség nincs.

2010. dec. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A savate-t nem ismerem.A muay thai nekem tetszik,kemény küzdősport,a kiemelt térdhasználat kifejezetten tetszik benne.Ha ez a kettő mégsem jönne be,ajánlom még a kyokushin karatét.Ez is egy nyers,kemény sport,a legminimálisabb védefelszerelésekkel.Ha komolyan veszed,nagyon keménnyé tesz.Ezt csak úgy mellékesen megemlítettem:))

üdv.

2010. dec. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A karatét sohasem szerettem, sosem tetszett. Szerintem Savate lesz ebből. :)

Köszönöm a válaszokat! És BUÉK mindenkinek!!!

2010. dec. 31. 23:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a rúg,rúg,üt,rúg csak magasabb szinten megy nagyon,vagy nem full contact meccseken.

Amatőr szinten a legtöbb savate meccs ilyesmi.

http://www.youtube.com/watch?v=2sEWhUCoEis&translated=1

A szúró rúgás meg nagyon kemény.Nem is kell tiszta erőből megrúgni elég félerővel cipőorral,gyomorra,vesére,májra.

3.30nál

http://www.youtube.com/watch?v=2sEWhUCoEis&translated=1

Savatosok meg szoktak indulni mindenféle stílusban,muay thai-ban is.Talán itt látszik legjobban a két stílus közötti különbség.

http://www.youtube.com/watch?v=H6l4uNqiaZg&NR=1

A folyamatos szurkálás kézzel-lábbal nem feltétlen nagy erejű,sokkal inkább összezavarás,nyomás alatt tartást,ugrasztást,majd keresztbe verést céloz meg.

2011. jan. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. jan. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!