Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kreatin segithet a hasizom...

A kreatin segithet a hasizom növelésében?

Figyelt kérdés
tudom hogy víztartó hatása van,és tömegnövelés alatt érdemes szedni,de rajtam már nagyon kevés a felesleg,és alig alig látszik a kocka..tehát szálkásitás meg volt,viszont mint kiderült teljesen mindegy mennyire gyurok rá,vékony a hasfalam..genetika..:)most akarok tömegelni és ezért lennék rá kiváncsi hogy a kreatin mivel,segit az izomfejlödésben,a hasizmot is gyarapitja?természetesen rendes étrendel..stb.
2010. dec. 22. 22:56
 1/7 Vadmeggy ***** válasza:
Na most te hülyeséget kérdezel teljesen és tévedésben vagy. Azért nem látszanak a kockák, mert magas a tested zsírtartalma, megfelelő diétával előjönnének a kockák. A kreatin semmiben nem fog segíteni... Ha tömeget növelsz, akkor meg hogy gondolod, hogy szálkásítasz is mellette. Nem teljesen értelek...
2010. dec. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írtam is hogy a szálkásitás meg volt..diéta minden,és már nincs zsir a hasamon,mégis halovány a kocka,tök mindegy mennyit gyurok rá,ezért gondoltam hogy szálkásitás után elkezdek tömegelni,kreatinnal,és tömegnövelővel,és a kreatin segthet-e a hasizom növelésében?
2010. dec. 22. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:
A kreatin vizet köt meg... Amint abbahagyod a szedését az a feleslegesen megkötött víz távozik is... A testépítők azért használják mert tömegelésnél azzal a vízzel kerül fehérje is a sejtekbe, ami beépül... Aztán ha befejezték a kreatin kúrát és kimegy a víz akkor is a beépült fehérje az nyilván ott marad... Amit a kreatinnal el fogsz érni, hogy kicsit nagyobbnak fogsz látszani, de amint abbahagyod a szedését le fogsz engedni... Ugyan úgy működik, mint a kox... addig látszik amíg csinálod.. annyi a külömbség, hogy a kreatinnal nem teszed tönkre a hormonháztartásod... bár kérdéses, hogy a túl sok víz a szervezetben egy idő után ártalma-e? Tartok tőle, hogy az ásványi anyagokat kioldja vagy nagyon felhigítja... bár ez csak egy légből kapott ötlet...
2010. dec. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

azért ez nagyon nem így van.A kreatin az atp raktárakat tölti fel és sejten belül köti meg a vizet.Nagyobb lesz a sejttérfogat és több tápanyagot tud az izom beépíteni.A többlet tápanyag megmarad a kúra után is.A kox a víz nagy részét sejten kívül tartja vissza.Az a proteinszintézist úgy növeli hogy felvágja a tesztoszteron szintet az egekbe.

Mind a kettő megmarad a kúra után ha megvolt az extra tápanyagbevitel.

Am a kettő között az is 1 lényeges különbség hogy a kox visszatartja a vizet a kreatin meg megköti(nem ugyan az)

A bőr alatt visszatartott víz megemelheti a vérnyomást.


Az ásványi anyagokhoz nem sok közük van.(pláne a kreatinnak és pláne hogy normális testépítő ezeket napi szinten pótolja)

2010. dec. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem vagyok nagy guru, de ha nem látszik eléggé a hasizmod akkor hiába mondod, hogy megvolt a diéta, nyilván kevés- nem megfelelő stb... ha elég alacsony a testzsírszázalékod akkor látszódnia kell. nem hiszem, hogy a kreatin segítene ebben, a tömegnövelés meg pláne nem. nekem sem elég kockás a hasam, valami már látszódik de édes kevés, én még tömegelni fogok áprilisig és utána egészen nyárig diéta, fokozatosan. talán ez beválik, de majd itt megmondják mit csinálj.
2010. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értem az összefüggést. De lehet velem van a baj.


Amúgy előttem leírták nagyjából, hogy mi is a kreatin hatása, olvasd el, ha felfogod, akkor rájössz, hogy fölösleges neked, és nem értem, hogy miért a hasizom a legfontosabb dolog a világon.

2010. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vadmeggy ***** válasza:
A maratoni futoknak is kockás hasuk van pedig 50 kilós az összes és mégsem gyúrnak... Ezt add össze
2011. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!