Vélemények, tapasztalatok az eskrimával kapcsolatban?
Ha úgy írod be hogy Kali, többen fognak feltehetőleg válaszolni. (a kettő között kismértékű eltérések vannak.)
kicsit több mint 2 éve csinálom, milyen véleményt szeretnél?:)
Életszerűségben edzője válogatja, hogy ki milyen feladatokat tekint főbb célnak.
Ismerek olyat aki egész nyáron sparringoltat és olyat is akinél sosincs. Értelem szerűen aki mondjuk 2 nyarat végig sparingol annak teljesen más jellegű a képzettsége mint annak aki 2 évet végig gyakorol és technikákat tanul.
A gyakorlatok életszerűek, mivel a szituációs játékokban általában megtörtént "esetek" kerülnek feldolgozásra\rendszerezésre. Nyilván elég mondanom, hogy az Új Zélandi, és az Angol SAS is egy az egyben ezeket a technikákat tanítja. Az oroszok (systema) és az Izraeliek (Krav Maga) átvették a technikák neki tetsző, ám tetemes részét.
Természetesen vannak "népművészeti" elemek is, ezeket mi megtanuljuk, de Sparringnál eszünkben sincs alkalmazni, csak amolyan tudás bővítés ahogy az is, hogy unalomból (szünetben, edzés végén megtanítanak pillangókéssel játszani, egy két érdekes technikát botokkal)
Pusztakezes technikák vannak, földharc "gyárilag" nincs (földön fekvő ember fegyveres harcnál=halott ember), földrevitel viszont van. Érdemes mellette Thai Boxolni.
Mindent összevetve, (ha jó a csoport) akkor igen hatékonyan tudsz belemerülni a személyvédelem eme fajtájába.
Remélem tudtam segíteni.
Több infó kell küldj bátran privát üzenetet.
Szerintem az egyik,ha nem a leghatékonyabb harcművészet.A mai napokig használják a fülöp-szigetekiek a mindennapi túléléshez. A rossz közbiztonság miatt elfogadott náluk,hogy hordjanak önvédelmi fegyvert.A késharc részét sok különleges egységnél tanítják,de pl. Michael Janich,Hock Hochheim vagy Loren Christenssen is használják a kalit,illetve saját magukhoz alakították (ami működik,azt beépítik a rendszerükbe,ami pedig nem,azt mellőzik). Gyakorlatilag egy utca-orientált rendszer,ami nagyon komplex.Nem csak kés- és botharc van benne,de a pusztakezes rendszere is fejlett(Panantukan,Pananjakman,Dumog,Sikaran).Az más kérdés,hogy ebből itthon nem mindent tanítanak.Fegyverek terén is ez a helyzet,rengeteg ága van (pl. késdobálás,ostor használata,nunchaku),amiket inkább már egy Fülöp-szigeteki mesternél lehet megtanulni.
Mivel a botos,késes és pusztakezes technikák is nagyon hasonlítanak egymásra,így könnyebb megtanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!