Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szerethetem meg a...

Hogyan szerethetem meg a mozgást/sportot?

Figyelt kérdés
2008. jan. 16. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a sétálástól kellene kezdened, ha nem szereted! Vagyis fokozatosan, mert hirtelen leterhelés után a francnak sincs kedve tovább kínoznia magát! Még nekem se, peig én nagyon szeretek mozogni :)

Néhány alapvető dolgot tarts be, hogy ne legyen kellemetlen élmény, mint pl.:

- ne legyen tele a hasad, edzés elött és után tarts szünetet evésben-ivásban,

- s ha szomjas is vagy, 2-3 kortynál ne igyál többet egyszerre, s lehetőleg szobahőmérsékletű folyadékot ( ásványvíz részemről ),

- komolyan tartsd be a fokozatosság elvét! Többet ér napi 5 perc, mint havi fél óra! Hozzászokik a szervezeted ( és a lelked ) a rendszeres mozgáshoz, s érezni fogod, hogy mikor emelheted az edzés idejét. Nem szabad nekiállni futni, hogy kiköpd a tüdőd, vagy megszakadni 120 kg-s súly alatt! Eleinte többet fogsz rá készülni, mint mozogni, de ebben az időszakban nem is ez a lényeg. A határokat kell tágítani :)


Ha valami már jól megy, akkor lehet szeretni is. :)))

2008. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tedd fel a kedvenc zenédet, és menj el sétálni! Ha nem szeretsz egyedül menni,akkor kérj meg valakit, hogy kísérjen el! Egyetértek az előttem szólóval, ne válassz elsőre valami megerőltetőt! Fontos, hogy a mozgáshoz hozászokj! Hidd el, ha megszokod, még hiányozni is fog!! Nagyon fontos, hogy örömödet leljed a mozgásban, ne fáradj ki túlzottan, ne legyen izomlázad. Fontosak a mozgáshoz fűződő pozitív élmények. Igaz, hogy az én legjobb élményem egy jó kis intenzí mozgás utáni felfrissülés érzése. (Én nagyon szeretek mozogni, és próbálok is rendszeresen.)
2008. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Huuu ez nagyon nehez a magunkfajta lustikaknak....mindenkeppen olyan kornyezetet kellene talani magadnak ahol motivaciot talalsz. En magamrol tudom ezt.

Az elottem szolok fokozatossag elmeletevel is nagyon egyetertek...es mivel en voltam mar nagyon aktiv es vegtelenul lusta korszakomban, el kell mondjam mikor az aktivat eltem, sokkal boldogabb voltam. Jol ereztem magam a boromben es jol neztem ki. A lustat inkabb nem reszleteznem.

Most probalok visszaterni az aktivba es ott is maradni, mert nem akarok megegy nyarat ebben a testben vegigcsinalni - hat nekem most ez a motivacio.

Csak elindulni nehez...meg az este 6 ora utan nem eszem fogadalmat megtartani.

2008. jan. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Nem tudom mennyi idos lehetsz vagy fiu esetleg lány de én gyakrabban jarnek bulizni ha esetleg ritkábban mennél...Ha fiú vagy a jóbbnál jobb csajszikra mert ám a kulso nayon fontos akarki barmit is mond hogy a belso...Ha pedig leányzo lennél minnel jobb a kulsód aanal tobb mindent tudsz elerni a pasiknal.Sok sikert és ami fontos kitartást és mindig a célra gondolj!
2008. jan. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
szerintem hogyha valamit akarsz valtoztatni magadon es kezdesz sportolni akkor megszereted mert latod a valtozast ami neked tetszeni fog...(18 eves fiu)
2008. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előttem szólóval egyett értek ha látod a változást majd nem tudsz leálni. Ha most nem szeretsz semmit nem is fogod ez biztos. vagy szeretet vagy nem
2008. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Próbálj ki olyan sportokat, amik neked szimpatikusak, és majd kiderül, hogy melyik tetszik meg neked a legjobban.
szept. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!