Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Februárig az adottságaim...

Februárig az adottságaim tekintetében mennyi fejlődést érhetek el? Tudtok tippeket adni?

Figyelt kérdés

155/50 kg vagyok. Az utóbbi egy évben hanyagoltam a sportot, ezért elpuhultam és 1-2 kg-ot is felszedtem. A célom az lenne, hogy 1-2 kg izmot felszedjek és kb ugyanennyi zsírt leadjak. Ha a zsír nem is megy le, nem olyan nagy gond, inkább a térfogat és feszesség számít, mint a súly.

Főleg fenékre és combra kellene edzenem, ott a legnagyobbak a "károk".

Itthoni körülmények között - van tárcsás kézisúlyom és 2kg-os lábsúlyom - hogyan tudnék februárig minél többet kihozni magamból?

Mi a maximálisan elérhető cél addig? Edzeni bármennyit tudok (edzőterem pénzszűke miatt január közepéig biztos, hogy nem fér bele), kajára már figyelek egy ideje.

Mindenféle tippet és meglátást megköszönök!


2010. dec. 7. 13:18
 1/9 Saten ‫҉ ***** válasza:
Zsírégetés és izomtömeg növelés egyszerre nem lehetséges. Mivel írtad, hogy inkább az izomtömeg növelés a lényeg így arra koncentrálj csak egyenlőre. A titok nyitja: hús hús hús. egyél rendesen. Súlyzód mennyi van, illetve mekkora tárcsákkal? Jó lenne ha lenne kettő mert azzal már rendesen lehet dolgozni. Itt találsz gyakorlatokat: [link]
2010. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Saten ‫҉ ***** válasza:
De a kérdésedre is válaszolva: 50kg nem túl sok könnyen felszedhetsz február elejéig olyan 5-6kgt.
2010. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehagytam, hogy nő vagyok, így genetikailag korlátozott az izomnövekedés. Fehérjeporom van, más kiegészítőt nem szeretnék igénybe venni.

Gondolom férfiakra értve lehet 5-6 kg izmot felszedni.

Ami zsír van rajtam, nem zavar, másrészt a mozgástól szerintem amúgy is lemenne 1-2 kg, annál többet zsírból nem is szeretnék fogyni.


A body-s linket köszönöm, egy nagyon hasonló feladatsort találtam máshol, majdnem ugyanezekkel futottam neki.


A tárcsás súlyzóból egyelőre 4 kg-osnál nagyobbal nem tudok edzeni, de kb 20 kg-ig lehetne tárcsát tenni rá.


A lábsúlyt érzem kevésnek, de eddig még nem találtam ennél nehezebbet. Nem szedtem szét, de tapintásra homok lehet benne, tépőzárral lehet a bokára rögzíteni. (mondjuk kissé vékony hozzá a bokám és zavaró, hogy csúszkál a lábamon, pedig a legszorosabbra húztam)


Izomcsoportonként napi hány perc erősítés ajánlott? Kell/érdemes pihenőnapot tartani az egyes izmoknak?

2010. dec. 7. 13:40
 4/9 A kérdező kommentje:

Alkérdésként még ennek a szövegnek az értelmezését is megköszönném:

[link]


Egyszerűen nem tudtam kihámozni, hogy ha mondjuk napi kb 1 órát fordítok edzésre, akkor hogyan kellene a fehérjével és a szénhidráttal zsonglőrködnöm :(

2010. dec. 7. 14:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most néztem, félreérthető voltam. Kézisúlyból és lábsúlyból is természetesen kettő-kettő van :)
2010. dec. 7. 14:18
 6/9 Saten ‫҉ ***** válasza:

Gondoltam, hogy nő vagy de 50kg akkor is nagyon kevés onnan gyorsan szépen lehet fejlődni ha nem is 6kg-ot akkor de 4-et biztosan. A lábsúlyt felejtsd el ott vannak jó gyakorlatok lábra is akár sima kézi súlyzóval is csak sokhoz 2 kéne. Ne percre nézd hanem alkoss egy rendszert pl.: kitörés egykezes súlyzókkal legyen 6*8, álló vádligyakorlat 8*10 stb...

Kell pihenő napot tartani természetesen ez viszont sok mindentől függ. Ha csak lábazni akarsz akkor kb így nézzen ki a heted:

Hétfő edzés

Kedd pihenő

Szerda edzés

Csüt edzés

Péntek pihenő

Szombat edzés

Vasárnap pihenő


Legalább két fajta edzésnapot tervezz amit váltogass

pl.: a., guggolás, merevlábú felhúzás stb...

b., vádlizás, futás stb...

De szerintem ne csak lábazz de ezt már neked kell eldöntened

2010. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenre edzek, de a fenék-comb a legkritikusabb rész, oda szeretnék minél több izmot felszedni.

A súlyom nem kevés, mert alacsony is vagyok hozzá.

A merevlábast nem merem csinálni, mert enyhe nyílt gerincem van a keresztcsont felett, azt a részt közvetlenül erős terhelés nem érheti - félek, hogy lehajolok és úgy maradok.

FElsőtestre kézisúllyal edzek, illetve hasprés, hátizom gyakorlatok.

2010. dec. 7. 15:03
 8/9 Saten ‫҉ ***** válasza:

A magasságod egy dolog, összességében akkor sem kell annyi kcal mint egy 180cm magas és 75kg-os embernek. Attól függetlenül, hogy alacsony vagy attól még csak 50kg, szóval bőven tudsz fejlődni rövid idő alatt is.

Amúgy ha eddig is edzettél akkor nem értem a kérdésed... tisztában vagy mit, hogy kell, figyelsz a kajára és edzel rendesen, akkor meg már utána tudsz olvasni a neten egy kis plusz infóért. Szóval most nem értem mi végül is a kérdésed tömegelj azt kész.

2010. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten izomtömeget építettem eddig, hanem csak mozogtam. Görkori, futás, úszás, stb. Most az időjárás és pénzügyi okok miatt döntöttem a benti, izomerősítő edzés mellett.

Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszaidat!

2010. dec. 7. 15:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!