Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen egy taekwondo edzes?...

Milyen egy taekwondo edzes? Mennyire nehez sport?

Figyelt kérdés
Mibol all egy edzes nagyvonalakban. Mennyire nehez sport fizikailag? Ajanljatok ezt egy nonek? Mennyi ido kell ahhoz, hogy hasznalni is tudd?
2010. dec. 5. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Igazából a takewondo egy nagyon láb-centrikus sport , magyarul szinte csak kizárólag rúgnak benne , az ütéseket nem nagyon szeretik használni . Azt kéne végiggondolnod , hogy miért akarsz küzdősportolni : a, hobbiból b,önvédelem céljából c, versenyezni . A takewondo jó az elsőre és az utolsóra , de önvédelemre nem . Arra krav maga .
2010. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt, aki a taekwondo technikáival vált legendává. A mester egyszer egyetlen fejrúgással embert ölt, egy gyomorrúgással pedig három hétre kórházba küldött egy nála kétszer nagyobb férfit. Az alapító nagymester, Choi Hong Hi egyenes ütésének végrehajtási ideje három századmásodperc volt fénykorában.

A stílus csak egy élettelen fegyvert ad a kezedbe, az már a Te dolgod, hogy mennyire tanulsz meg bánni vele. A krav maga kiváló önvédelem és sport. Ahogy a taekwondo is. Csakis a harcoson múlik, mit hoz ki a stílusából.

2010. dec. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Attól függ, hogy az edző milyen közelgő eseményre készít fel.

Ha küzdőverseny lesz, akkor gyakoroljátok az alapvető rugásokat, amiket a meccsen leginkább használtok, valamint, hogy legyen jó reflexetek (ha támad az ellenfél kivédeni és viszatámadni) és gyorsaság.

Vizsgára való felkészüléskor a formagyakorlatokat és minden de minden rudást és ütést gyakoroltok, ami az övszínnek megfelel.

Valamint (nem tudom, hogy Magyarországon hogy van, de) vannak az önvédelmi edzések, amikor is az edző tanít különböző szituációkra, támadásokra való védekezést, szabadulást.

2011. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
utolso. En nem M.o-n fogok menni hanem itt a UK-ben. Mar beszeltem az edzovel es azt mondta mehetek. De viszont nem tudom, hogy melyik csoportba kerulok, mert a gyerekek azok kicsik nekem a felnottek meg nagyok. :D
2011. jan. 30. 12:53
 5/8 anonim válasza:
Bocsi...én itt élek Erdélyben szóval nah...nem tudtam. Szerintem amúgy meg mehetnél a nagyokhoz, mert ha velük edzel, akkor sokkal jobban fogsz fejlődni, mintha a nálad kisebbeknél lennél. A nagyoktól sok tapasztalatot lehet szerezni, rengeteg dologra meg tudnak tanítani, hogy mire figyelj oda. Plusz ott általában még a fegyelem is nagyobb (Mondjuk inkább az edzőtől függ, hogy mennyire tudja fegyelmezni a gyerekeket). Mindenesetre, ha az edző megkérdezi, hogy melyik csoportba akarsz járni, akkor szerintam válaszd inkább a nagyokat;) Keményebb, de hatásosabb.
2011. jan. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oke. Koszonom a valaszokat! :D Te miota csinalod?
2011. jan. 30. 21:51
 7/8 anonim válasza:
En mar kozel 13 eve. 4 eves koromban kezdtem el es egyszeruen ott ragadtm:p...az edzotarsaim a masodik csaladomma valtak:p
2011. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A taekwondo edzés alapvetően elég kemény (legalábbis annál a klubbnál ahova én járok), de ha igazán jó TKD-s akarsz lenni, tudnod kell, hogy ez harcművészet, nem küzdősport. Egyszóval a fizikai, izom erő mellett szükség van a belső erőre is, egy jó TKD edzésen ezt tapasztalhatod. Én nagyon szeleburdi típus vagyok, hogy így fogalmazzam meg, de edzések után mindig kiegyensúlozottan megyek haza. Köszönhetően a meditációnak, például. Ismerek olyan TKD klubbot, ahol tulajdonképpen kick-box-oznak TKD ruhában, vagyis bunyóznak, bunyóznak, bunyóznak. Ha teheted, ne ilyen edzésre menj, ha érted mire gondolok:) Amúgy nekem még egy éve sincs hogy taekwondozok, és már egyszer megvédtem magam vele utcán, pedig én is nő vagyok:)
2012. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!