Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Guggolással kapcsolatos kérdés?

Guggolással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Eddig nem guggoltam, mert fájt a derekam, de ma rákaptam, és nagyon tetszik. A kérdésem a következő: Hova kell pontosan rakni a rudat? Ti hova rakjátok? Rá a csuklyásizomra, vagy alá? Én a csuklyámra raktam, de faszán fájt tőle. Csak amíg rajta volt a súly, utána nem. Csináljam így tovább, szarjak rá, vagy máshova kéne rakni a rudat?
2010. dec. 2. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha fáj,kérjél a pultos csajtól a teremben egy cső szivacsot,de általában ott szokott lenni minden teremben a guggoló állvány körül.Ezt ráteszed a rúdra és máris nem kellemetlen a gyakorlat.
2010. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Jah szivacsot kell kérni azt sanyi.

Nekem elől guggolásnál lesz mindig véraláfutásos a vállam vagy a csöcsöm

2010. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az álló vádli szokta lemarni a vállam.Eleinte magyarázkodhattam is miatta otthon mikor még új volt a csajom:).
2010. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is de ott is szivacsozok
2010. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mutatok egy cikket, amiben tényleg minden benne van, amire csak szükséged lehet, több is, mint amit kérdeztél, és a leghasznosabb, amit eddig olvastam:

[link]

Amúgy ha jó helyre teszed a rudat, szerintem szükségtelen mindenféle kiegészítés. Természetes, hogy először fáj, nekem is fájt, de egészen hamar, egy-két hét alatt ez teljesen elmúlt, hozzászoktam a terheléshez.

2010. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz a technikád. Ha a helyes testtartással guggolsz, a hátadon lesz egy árok, amibe a rúd tökéletesen belefekszik, olyan stabilan, hogy szinte fogni se kell a rudat, nem esik le.


Másrészt, csak akkor guggolj rúddal (pláne ha fájós a derekad) ha a következő feladatot meg tudod csinálni: odaállsz a falhoz, vállszéles terpeszben, úgy, hogy a lábujjaid hozzáérnek a fal aljához. most guggolj le teljesen, a lábad közé. ha hozzáérsz a falhoz (akár térddel, vagy orral) vagy ha a gyakorlat során a sarkad elemelkedik a földtől, akkor nem vagy képes a guggolást végrehajtani, a helyes formában. Ha ennek ellenére is erőlteted, borítékolható a derékfájás és a térdproblémák.

2010. dec. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
egylábas guggolás súlyzó nélkül
2016. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ami nem jó semmire (max. egyensúlyra), mert hiába csinálsz meg tucatnyit, ugyanúgy vékony marad a lábad, nehezíteni meg nem lehet súlyok nélkül.


A guggolással kapcsolatban vannak nagyon jó angol nyelvű Youtube-videók (pl. Alan Thrall videói), de a magyar Powerbuilder e-könyv és Facebookos csoport is hasznos infókat nyújt (utóbbiban ha feltöltesz videót magadról, kielemzik a guggolásodat).

2016. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!