Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki mondana ilyen sportot?

Valaki mondana ilyen sportot?

Figyelt kérdés

arról lenne szó , hogy szeretnék ilyen önvédelmi tanfolyamra járni. mint például a cselgáncs de nem az !

valaki tudna olyan sportot mondani ahol lehet "verekedni"?

12 vagyok és lány :$


2010. dec. 1. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre nagyon sok választ lehet adni, és hamarosan túl sokat is fogsz kapni, és csak forgathatod a fejed, hogy melyiket válaszd. Ha mondjuk ezekre a kérdésekre válaszolsz, pontosabb és célirányosabb válaszokat kaphatsz:

- látványos, sok magas rúgást, ugró rúgást, esetleg akrobatikus elemet tartalmazó küzdelmet szeretnél tanulni VAGY egyszerű, könnyen kivitelezhető, látványosságot figyelmen kívül hagyó stílust szeretnél tanulni?

- olyan stílust keresel, ahol csak ütésre, vagy ütésre és rúgásra, vagy csak dobásokra, feszítésekre vagy mindegyikre építenek?

- olyan stílust szeretnél tanulni, ami kemény, nagy fizikai erőre épít és azt használ VAGY inkább olyat, ami inkább ügyességre és az erő elkerülésére épít?

2010. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

leginkább olyat ami önvédelemről szól !

hogyha megtámadnak az utcán megtudjam magamat védeni meg ilyen dolgok !

2010. dec. 1. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Rövidre fogva a dolgot, ami Neked kell, az a Krav Maga. Tudom, rengeteg mást írhattam volna - ezt elsősorban a többi potenciális válaszadónak írom - de a Te választásodat megkönnyítendő, kiválasztottam a kb. öt legmegfelelőbb közül egyet.

A Krav Maga az izraeli hadseregben kifejlesztett katonai közdelem, aminek egy polgári, de ugyanolyan hatékony változata terjedt el. Ez tisztán önvédelem, a legkülönfélébb helyzetekre készít fel.

2010. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nézem le a krav maga-t mert jó sport de én inkább az aikido-t ajánlanám neked. 12 éves lánynak bárhogy nézem nincs nagy fizikai ereje ami elkellhet a krav maga-nál. Az aikido más, nem tudsz támadni mivel ez csak védekezésre van. És nem kell hozzá erő mivel az ellenfél erejét fordítod ellene. Ezen felül önfegyelmet, testi és lelki edzettséget biztosít. Az aikido elsajátításához sok idő kell de megéri. Hozzátenném még hogy jóval olcsóbb.

Bármi kérdésed lenne írd meg az e-mail vagy msn címedet és szívesen segítek :)

2010. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az aikidó nagyon szép, meg biztos jó is, de ott nem fogsz egyhamar használható tudást szerezni. (egyesek szerint hosszútávon sem, de az más kérdés. :) ) Az aikidóban használt technikákat egy két éven belül sanszosan nem fogod tudni alkalmazni egy éles szituációban, plusz ha te "verekedős" sportra gondolsz, akkor az nagyon nem jó választás.

Hagyományos küzdősportok közül a judot, bjj-t, box, thai-boxot ajánlom, ha meg egyszerűen tanulható önvédelemre gondolsz, akkor defendo, vagy krav maga.

2010. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!