Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb gyakorlat a...

Melyik a legjobb gyakorlat a hasra, amelyik a legjobban megterheli? (lentmég)

Figyelt kérdés

-Hogyan kell azt csinálni

-Mennyi idő után lehet kockás a has(összes izom/kocka)

-Naponta mennyit csinálni átlagosan

kössz előre


2010. nov. 26. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a legkevesebbet a felrakott lábú felülésből tudok megcsinálni. Lábad felrakod valamire, úgy hogy 90 fokot zárjon be a gerinceddel. És felülést csinálsz, de csak addig ameddig érzed, hogy teljesen összehúzódik a hasizom.
2010. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló által javasolt gyakorlat valóban kiváló, és tudod nehezíteni azzal, hogy súlyt fogsz a tarkód alá. Nem muszáj súlytárcsának lennie, egy tálba raksz egy-két csomag rizst vagy liszted, vagy egy kis zsák krumpli is simán megteszi. Mivel a tarkónál igen nagy az erőkar, 1-2 kiló terhelés is már nagyon sokat nehezít. Törekedj olyan nagy terhelésre, hogy egy sorozatban 8-10 ismétléssel már elfáradjon a hasizmod, ez remek izomnövelést eredményez. A magas ismétlésszám csak az izom kitartását növeli hosszú távon, az izomtömeg-növeléshez alacsony ismétlésszámon kell elfárasztani az izmot. A gyakorlatot lassan végezd, mert ha gyorsan csinálod, lendületből mész át a kritikus pontokon, ahol a legnehezebb a gyakorlat, és ez rontja a hatásfokot.

Végezz öt-hat sorozatot, sorozatonként 8-10 ismétléssel, úgy, hogy az utolsó két ismétlés már nehéz legyen, és utána maximum egy-kettő menne még. Ha az utolsó sorozatoknál már nem tudsz ennyi ismétlést csinálni, akkor kicsit csökkentsd a súlyt, azaz csináld piramisban. A hasizom hamar regenerálódik, így hetente négyszer-ötször végezd el ezt az edzést!

A fenti szabályok betartásával remek hasizomfejlődést érhetsz el, és emellett ügyelj az alacsony testzsírra, mivel magas testzsír mellett lehet bármekkora kockája az embernek, ha elfedi a zsír. :)

Sok sikert kívánok!

2010. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de hova rakjam a sulyokat?
2010. nov. 26. 20:03
 4/9 A kérdező kommentje:
piramisban?
2010. nov. 26. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:

A piramis csak annyit jelent, hogy minden sorozatban fokozatosan csökkented a súlyokat, hogy mindig azonos ismétlésszámot tudj produkálni. De erre csak akkor van szükséged, ha az utolsó pár sorozatban nem tudsz már 8-10 ismétlést csinálni azzal a súllyal, amivel kezdted.

A súlyokat szimplán odafogod a tarkódhoz a kezeddel.

Amit elfelejtettem mondani, hogy két sorozat között 2-3 percet pihenj!

2010. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

oké,kössz

már ki is próbáltam nagyon nehezen megy igy :D

amugymeg az a bökkenő hogy midndig elmozog a lábam amikor fent van valami ágyon :(

2010. nov. 27. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg azt mutatja, hogy legalább egy kicsit még mindig lendületből végzed a gyakorlatot. A legjobb, ha lassabban ülsz fel, egészen lassan, 2-3 másodperc alatt érve el a kezdő ponttól a felső pontot, és közben fordíts egy kis figyelmed a lábad helyben tartására. Ilyen lassú mozgásnál szinte kizárt, hogy a láb lendületet adhasson, és az izommunka is megfelelő.

Gondoltam, hogy így megfelelően nehéznek fogod találni. :) Ilyen módon edzve pár hónap alatt már jelentős változást fogsz tapasztalni a hasizmod erejében, keménységében és persze méretében.

Hajrá, adj bele mindent! :)

2010. nov. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen köszi :)

amugymeg jahnagyon nehéz főleg ha 2.5kg-t rakok a fejem alá ...és 80-100-at naponta?

2010. nov. 28. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Öt-hat sorozat, két sorozat között 2-3 perc pihenő, sorozatonként 8-10 ismétlés, és annyi súllyal, hogy ez a 8-10 ismétlés éppen, hogy teljesíthető legyen.
2010. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!