Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hét csillag Kung-Fu stílus...

Hét csillag Kung-Fu stílus (Sáska)?

Figyelt kérdés

Bruce Lee életét olvasgattam, filmjeit is megnéztem, és idő közben nagyon is megtetszett a Kung-Fu.


Szeretném kipróbálni a sáska stílusú Kung-Fu-t!


Ugyan tudom, hogy Bruce Lee-nek külön ki"kevert" módszere volt, saját harci stílusa, de szeretném mindenképpen ezt a harci stílust csinálni, mivel a közelemben nincs más Kung-Fu oktatásra lehetőség.


Arra lennék még kíváncsi, hogy az edzések, havonta mennyibe kerülnének?

Mennyi időbe telik az, hogy elmondhassa magáról az ember, hogy van egyáltalán valami fogalma erről a harcművészetről?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 20. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak az utolsó kérdésedre szólnék hozzá.A legtöbb kung fu ágazatban nincs sparring,küzdelem,tehát hiába tudja valaki nagyon pontosan,szépen ütni a kombinációkat,vagy a zsákot,ha ez első állastól zavarba jön.Az ütéseket is el kell viselni,megszokni.

Bruce Lee is megmondta,hogy az edzésben a két legfontosabb dolog a zsákolás és a küzdelem,tehát ha azt szeretnéd,hogy a valóságban is működjön,akkor olyan edzést válassz,ahol vannak ezek.Bruce is 3 év angol box után lett igazán nagy bunyós.

2010. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2010. nov. 21. 18:07
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én ugyan nem értek a harcművészetekhez, de Bruce Lee életrajzát olvastam nem rég, s az nem teljesen igaz, amit az előző ír. Bruce Lee wing chunt tanult. Oka egy megszégyenítő vereség volt. Hetente 6-szor járt, emellett minden pillanatában ezt gyakorolta, még öltözködés közben is.(Egyensúly.) Pár hónap után eljutott egy olyan szintre, hogy a korábbi ellenfelét lazán szétverte. De az iskolából kicsapták, s másfél évig thai boxolt, utána már magát a mestert is legyőzte, úgyhogy befejezte. Ha jól emlékszem ezután( de ez nem biztos, lehet még wing chun iskolába járt) indult az első nyugati típusú boxmérkőzésen, amire a saját bevallása szerint pár napot készült, míg a legalapvetőbb mozdulatokat elsajátította, s nyert, de úgy, hogy wing chun ütéseket használt jórészt, amik belefértek a nyugati box szabályaiba. Szóval azt akarom mondani, hogy a nyugati box nem sokat tett neki. Viszont a zsákolást nagyon fontosnak tartotta, s voltak ilyen kis emberalakú bábui is, amin nagyon sokat gyakorolt. Tényleg fontos volt, hogy valaki más személlyel gyakroljon, s ő azt mondta, hogy a két legjobb típus a kövér ember(nincs szabályos ritmusa), s az erős buta ember, mert olyan össze-vissza hadonászik, hogy sok kivédést lehet vele gyakorolni. Igazából már kezdek a kérdéstől kitérni. Szóval a könyv alapján, ha hetente 6-szor jársz órára(szerintem ez Magyarországon nem kivitelezhető),s minden pillanatodban azt gyakorlod, pár hónap alatt egész jól verekedsz. De lehet, ehhez még Bruce Lee kiemelkedő tehetsége is hozzájárult.

2011. febr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem tudom hol mennyi, én havi 6e-t fizettem heti kétXmásfél órás edzésre. 10 év elég lehet akár a fekete övre is. De sok mindentől függ.
2011. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebben van "sparring".

Én Hung Gar-ozni akartam de mivel ott nem igen van "sparring" így ide irányított a mester. :D

2015. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!