Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Némi segítséget várnék,...

Némi segítséget várnék, lehetőleg hozzáértő felhasználóktól, bővebben lent. (? )

Figyelt kérdés

előzmények: 3 éve rendszeresen sportoltam, nem voltam különösebben izmos, talán a karom igen, mivel szertornáztam. aztán munkábaállás, sz@r meló, stressz, és most itt vagyok 25 éves, nő, és nem vagyok duci, de vastag a combom, és különösen a karom, amire régen olyan büszke voltam. szeretnék változtatni. ehhez kérek segítséget.


ami adott: heti 3-4 alkalommal egy óra úszás (2,5 hete kezdtem), valamint minden nap 30 perc súlyzóval futás (ennél több időt csak ritkán tudnék rá fordítani) és egy kis (jelenleg 10-15 percnél tovább nem bírom) súlyzóval lépcsőzés. (3 kg-s súlyzót használok)


ehhez szeretnék kiegészítő tanácsokat kérni. mit csinálhatnék még? és ami a legfontosabb, mit egyek? szeretném visszanyerni a régi formám, ami azt jelenti, hogy szeretnék izmos lenni, nem tökékeny, vékony-lányka, hanem formás izmos.


előre is köszönöm a segítőkész válaszokat


2010. nov. 16. 21:20
 1/8 bazsa83 ***** válasza:

Megpróbálok neked segíteni de ehez 1 levél szerintem kevés lesz!Azt hiszem nevezhetem magam hozzáértönek:) 27 éves vagyok 10 éve testépítek és van okj szem.edző végzettségem!1. pont ként arra lennék kiváncs,hogy jelenleg milyen a táplálkozásod rendszeressége és kb mennyi lehet a kalória beviteled napont(elég ha megközelítöleg leírod 1 átlagos napod étkezését).A futás kiváló gondolat de a legjobb lenne,ha sujzó nélkül tennéd így növelni kellene a futás időtartamát,majd levezetés ként min5 perc folyamatos ugráló kötél,na és aztán jühetnek a sujzús kitörések(garantált formás kemény kerek posi és izmos combok).Az úszás is jó gondolat de elég lassú zsírégetést eredményez azt inkább szintentartásnak ajánlom!A zsír égetés kolcsa a 120-as pulzus elérése és tartása min 20 percig!!!Szeretnék még neked ajánlani egy táplálékkiegészítőt:http:

//shop.builder.hu/csoport_list.htm4?id=104&cimsor=L-Carnitine

Ez egy remek teplálékiegészítő!Kérlek ne keverd a szteroidokkal!Teljesen egészséges és természetes!

Szoval kérnék némi infót a jelenlegi táplálkozásodrol!Ja és teszem hozzá,hogy areggeli mindig fehétje dús legyen és mindig próbálj reggelizni,mert ha az kihagyod a szervezeted a későbbiek során elkezd raktározni.....!

2010. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bazsa83 ***** válasza:
2010. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nahát akkor itt a katasztrófa. évek óta nincs időm reggelizni. a napi étkezésem? délig kb semmi aztán beszabadulás a központunk konyhájára (a szakács egy idős fekete néni, jó barátnőm...) aztán este 6 körül hazavetődöm és vagy semmit sem eszek, vagy mindent amit találok. és itt többnyire egészségtelen dolgokra kell gondolni.

szóval ez volt eddig. de ennek most vége. ki kell alakítanom valami rendes értendet. és keményen be fogom tartani, van bennem kitartás, azt az energiát amit eddig 100%-osan a melóba fektettem, az életem rendbehozásába fogom.

megnézem amit ajánlottál. mondjuk csak az a probléma, hog y jelenleg külföldön dolgozom és hónapok múlva megyek haza Mo.-ra. egészen pontosan Angliában dolgozom, ha netán megmondod mit keressek,utána nézek itt ezeknek a dolgoknak.

a súlyzó probléma? nem tudom amúgy, hogy miért használom, szerintem csak azért mert annó mindig súlyzóval futottunk a csajokkal, hogy tovább tudjunk kézen állni, járni. komolyan :)


nagyon köszönöm, hogy időt szánsz rám!

2010. nov. 16. 22:04
 4/8 A kérdező kommentje:
az úszás számomra azért fontos, mert miután a szertornát abbahagytam a tartásom is rengeteget romlott... az ugrókötelet pedig még a héten beszerzem és neki is állok!
2010. nov. 16. 22:08
 5/8 bazsa83 ***** válasza:
Hát igen!!Az étkezésed katasztrófa!!:)Azon gyökeresen változtatni kell!!a szénhidrátok elhagyása a legfontosabb,természetesen de nem szabad át esni a ló hasa alatt sem!:)A répa és greapfruit rendkivül hatásosak a zsír ellen való küzdelemben!!A vacsorát pedig szép szinessé és kellemessé teheted ha mondjuk eszel 2 tojás fehérjét sütve kenyér nélkül természetesen és 1 greapfruitot!Ha esteleg égne ettöl a hasad akkor 1 pohár zsírszegény tej mehet rá. Az oliva olajban történő sütéseket ajánlom és temészetesen a pulyka csirke és hal körtenek párolt vagy olivában sütött zöldségek! soha ne egyél pokkadásik cvsak reggelinél engedheted ezt meg magadnak!Este ha 6-7 után vacsizol és akkor mindig a fehérje legyen az első szempont a végét pedig greapfruittal minden esetbenés egy adag l-carnitines tápkieg.! reggelinek mehet a nagyon fincsi ananász v. répa egy l adag l-carnitines tápkiegészítő valamint 1-2 virsli 1 nap ne egyél 3-nál többször és semmi kenyér sajt szalonna hát és persze édesség!Az uszás természetesen a tartás javítására a legjobb gondolatok egyike! asulyzós futással csak azt éred el,hogy hamarabb elfáradsz,fuss a nélkül és ha már megy zsinórban közepes tempóval a 30-40 perc akkor mehet a sulyzóval!Az ugráló kötél ha nem megy 5 percig akkor nincs para mejd menni fig és ha már megy akkor növelehetd az időt a végtelenségig!ha bármi kérdésed van írj nyugodtan!Ha nem látsz változás 2 héten belül akkor írj nyugodtan és szigorítunk!:)Vagy bármilyen kérdésed van nyugodtan írj!Szivesen segítek,szeretek ezzel foglakozni!
2010. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bazsa83 ***** válasza:
Bocs ha kihagyok betűket vagy mellé nyomok,elég gyorsan gépelek és hát nem szokásom utánna ellenőrizni:A lényeg,hogy L_carnitines tápkiegészítőt próbálj meg szerezni biztos,hogy lehet kapni ott is!
2010. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na hát ma reggel, korábban keltem, lépcsőztem és futottam 30 percet. Meló után pedig ugróköteleztem, lépcsőztem és futni is elmentem, de nem volt 30 perc, mert elkezdett esni, meg fáradt is voltam :(


jah és reggeliztem is (salátát) ebédre rizs, csirkemell, vacsorára pedig grapefruitot meg mandulát ettem.


még egyszer köszönöm a segítséget. az elgépelés miatt meg ne aggódj, nem tartozom azok közé a hülyék közé akik itt élik ki agressziójukat, azzal, h a gyorsgépelő egyedeket egrecíoztatják...

2010. nov. 17. 21:53
 8/8 bazsa83 ***** válasza:
Örülök,hogy tudtam segíteni!Tény,hogy van néhány nagyon tirpák ember aki itt éliki a kissebségi komplexusát,szemtöl szembe pedig meg se merne szólalni!Hihetekenek az ilyen tirpákok!a kitöréseket is csináld heti 3x!Sok sikert!Ha valami kérdésed van akkor az emailemre írj nyugodtan!
2010. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!