Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A testünk alapból mennyi...

A testünk alapból mennyi kalóriát éget el?

Figyelt kérdés

Egy átlagos értékre gondolok, egy átlagos izomzattal rendelkező 18-25 év körüli nő. ha alig mozognánk vagy éppenséggel semmit, tehát alapból mennyi energiára van szükség egy napra? köszönöm a válaszokat

18/L


2010. nov. 12. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Erről nagyon sok adat látott már napvilágot, nehéz kiválasztani a leghitelesebbet. De általánosságban az mondható el, hogy egy minden szempontból átlagos méretű és alkatú nő ágynyugalomban (azaz egész napos heverészéssel) kb. (1500-1800) kcal-t éget el egy nap alatt. Igyekeztem pontos kerekítéssel élni, szerintem ez az intervallum biztosan magába foglalja a valódi, pontos értéket.
2010. nov. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Baromi sok mindentől függ.

Csak egy pár példa:

- testzsírszázalék

- tömeg

- magasság

- életkor

- edzésmúlt

- napi mozgás mennyisége (tudom, hogy mit írtál de azért leírom)

- aktuális fizikai állapotod (izomláz, fáradtság, előző napi alvás)

- aktuális mentális állapotod (nyugodt, ideges)

Ez mind befolyásolja szóval nem lehet fullra pontosan belőni. De osztom az előző véleményét olyan 1700 kcal körül mozoghat egy átlagos 165 cm magas és 60kg-os nőnél.

2010. nov. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 12. 09:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!