Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál miért fáj a mellkas?

Futásnál miért fáj a mellkas?

Figyelt kérdés

Most voltam elöszőr futni és csak 1 kört birtam megtenni,mert azt hittem kiszakad a tűdöm a helyéről.😂


Ez mikor fog változni? Ha 2 naponta eljárok futni, mennyi a reális fejlödési idő,mig megbirok tenni 2 kört, ugyan olyan intenzitassal,mint az elsőt.


tegnap 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet akár hidegtől is. Te érzed milyen típusú a fájdalom. Mi csak tippelhetünk. Beazonosítani az tudja aki érzi.
tegnap 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Psycho ***** válasza:

Már rögtön az elején szokott lenni egy ugrásszerű fejlődés.


Bár nem tudom, mit jelent az "1 kör" (házkör? futópálya-kör? lakónegyed kör?), nagyon nem mindegy, hogy 50-100-400-1000-5000 stb méterekről beszélünk.


Valamint az is kérdés, mit jelent az "ugyanolyan intenzitás". Miben futottad le? Sprintben? Gyors tempóban? Esetleg lazán kocogva?


A mellkasi fájdalom a hirtelen és (a szervezet számára) szokatlan magas terheléstől lép fel. Lehet izomgörcs, lehet hirtelen besavasodás, esetleg érgörcs is, ha nem volt meg a megfelelő bemelegítés. Ennyiből nehéz megmondani. Mindazonáltal az edzetlenség jele, ami persze nem meglepő, mindenki így kezdi.


Azt, hogy mennyi idő alatt éred el azt, hogy 2 kör is menjen, nem lehet megmondani (főleg a fenti infók hiányában), de azt igen, hogy már 1-2 hét alatt is jelentős fejlődést fogsz észlelni!


Sok sikert! :)

tegnap 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hirtelen terhelés.

Keress a neten teljesen kezdőknek való edzéstervet és azt kóvesd. Én az elején úgy kezdtem hogy 1 perc futas 2 perc seta felvaltva. Egy ido utan le tudtam futni 10 percet egyben

tegnap 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem igazan melegitettem be mert fogalmam sincs hogy kell,mindenhol mast irnak.

800 metert futottam keves setaval.

En nem percet neztem hanem h mennyire ment. Nekem ezt igy eleg tudni.


De koszonom az eddigi valaszokat hasznosak🥰

tegnap 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!