Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehetne szélesebb a vállam?

Hogy lehetne szélesebb a vállam?

Figyelt kérdés

Tudom hogy erre nem igazán vannak gyakorlatok,de el lehetne valahogy érni hogy szélesebnek tűnjön a vállam?


Hallottam már hogy a kajakozás meg az ilyenek miatt egy idő után a váll szélessebbnek fog tűnni, de nekem viszont nincs lehetőségem ilyesmire... Nem tudnék valahogy otthoni edzéssel elérni hasonló eredményt?


Nem tudom mennyire számít, de 17 éves vagyok és lány. És bocsi ha rossz kategóriába tettem a kérdést csak nem igazán tudtam eldönteni melyikbe kéne tenni.


szept. 8. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A vállöv csontjainak szélességén nyilván nem tudsz változtatni, a vállizmok méretén viszont igen, méghozzá súlyzós edzéssel. Saját testsúlyos gyakorlatokkal is lehet változást elérni a kiindulási állapothoz képest, de hosszútávú izomépítés nincs progresszív túlterhelés nélkül, ami otthon súly és felszerelés hiányában nem sokáig adott.
szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De szuper! Van itthon elég sok súlyzónk mert régebben míg apukám velünk lakott egy csomó súlyzót használt. Van 1.5-ös és 3kg-s tól kezdve egészen 15 kg ig.
szept. 8. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Van olyan gyakorlat, amihez 15 kg sokáig elég, és van olyan gyakorlat, amihez már most értelmezhetetlenül kevés.

Fontos, hogy ne csak a vállaidra eddz, mert az ortopédiailag káros. Ha bele akarsz kezdeni a súlyzózásba, akkor egy minden izomcsopotra kiterjedő programra van szükséged, illetve tudásra edzés és táplálkozás terén.

szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Mondjuk egy 17 éves edzetlen lánynak nyílván nem kevés a 15kg...
szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

"7 éves edzetlen lánynak nyílván nem kevés a 15kg"

Oldalemelésre vagy tricepszezésre sokáig elég. Guggolásra vagy felhúzásra nevetségesen kevés.

szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Guggolni minek, ha a vállait akarja erősíteni?
szept. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leírtam a 3. válaszban: aki úgy képzeli el a súlyzós edzést, hogy csak egy-két izomra edz, a többire pedig nem, az előbb-utóbb mozgásszervi problémákkal fog szembesülni, ezért minden izomra edzeni kell.
szept. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!