Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 12 ezer lépés kb hány elégetet...

12 ezer lépés kb hány elégetett kalória?

Figyelt kérdés
Általában 8,5 km séta és másfél óra sík területen!

júl. 20. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ez sok mindentől függ. Súlyod, lépéshossz, gyaloglás sebessége, emelkedők stb. Irtad, hogy sík terep, de attól még lehet, hogy van benne enyhe emelkedő, amit te nem érzékelsz.

Nekem futópadon gyalogolva (garantáltan sík "terep"), 4.1 km/óra sebességgel 14ezer lépés volt 2.392 kalória. Ennek alapján a 12ezer lépés kb 2050 kalória lenne, vagy akörül.

júl. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább ehhez idő kéne

Illetve nem, kor, magasság, súly

Viszonyítáként nekem kb 155 centivel és 65 kilóval fél óra séta 120 kcal

júl. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Az a futópad akkor igen rosszul mér az első válaszoló esetében...

Több ember, és személyes adatokkal beállított sportóra átlagolt mérése alapján közepes szintemelkedéssel (3-400 m/10 km) egy 70 kiló körüli ember jó tempóban (5 km/h) kb 50 kcal/km-t használ el.

Síkon ennél kevesebb nyilván. ha nem vagy extrém túlsúlyos, akkor 300 kCal köré lőném be neked.

júl. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
168cm és 58kg vagyok (18 éves lány)
júl. 21. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!