Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Argentin tangót elsajátítani...

Argentin tangót elsajátítani nulla tánctudással rendelkező fiúnak mennyire (lehet) nehéz? Látottak alapján nagyon nem tűnik könnyűnek (élőben és felvételek alapján), de ha ez a tánc tetszik a legjobban, akkor nem szeretnék mást/könnyebbet megtanulni.

Figyelt kérdés

Másik általam szépnek tartott a quick step - és a bécsi keringő is imponáló -, de valahogy ezt a "séta zenére" argentin tangót valami elképesztően csodálatosnak, érzésekkel teli lélekemelő táncnak látom. A leírásból nem valószínű, hogy látszik, de eléggé bátortalan az illető - főképp - a táncok tanulásával kapcsolatosan, de néha még a hölgyekkel szemben is. Mindkettőn változtatna végre már! (Elvégre harapni még egyikőjük sem harapott meg. 😉)

Csak a tánc esetén szerintem legalább háromszor annyi idő lenne szükséges egy akármilyen tetszőleges szint eléréséhez, mint egy táncokra hamar ráérző - vagyis átlagos - egyénnek (lehet ez a tanárnak és a hölgyeknek idővel kiakasztó lenne - újabb feszélyezettség).


Magántanárnő esetleg? Lendíthetne sokat (vagy legalább többet, ha nem is sokat) a helyes lépéseken/mozdulatokon/tartáson, illetve a rutin megszerzésén (magán az egészen)?


________________________________________


A nőkkel, lányokkal szembeni bátortalanság nem az itt gyakran leírt eseteket jelenti - ha gondok is vannak, azokért nem őket hibáztatom - nálam annyiban nyilvánul meg, ez az egy okozza, hogy: nem lehetek elég jó nekik. (Vannak férfiak, akiknek nagyon megy, szinte természetes, sugároznak, van egy nagy adag belső békéjük, elképesztően pozitíz jövőképük, sármosak, égnek a tettvágytól, vagyis fel tudják kelteni a női vágyat, ami a legfontosabb. Ez így is van, és írja is millió cikk, ill. hozzászólás, hogy szükséges. Én nem igazán vagyok ilyen talpig nagybetűs úr, vannak hibáim. Vagyis a bátortalanság abból fakad, hogy az elvárt szintet nem tudnám hozni, amit annyira szeretnének/megérdemelnének.)



júl. 10. 18:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Mit értesz elsajátítás alatt? Egy művészeti formát egész életében tanul az ember.


De itt igazából az a gond, hogy mivel nem tanultál táncolni, nem lehet tudni, mennyire megy a tanulás. Salsánál láttam olyan srácot, akivel külön foglalkoztak az oktatók, de egyszerűen képtelen volt az alaplépést megtanulni.

júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!