Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tipp, hogyan próbáljam ki?

Tipp, hogyan próbáljam ki?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nos láttam, hogy itt pár emberen nagyon felháborodtatok de én azért veszem a bátorságot, hogy megkérdezem, milyen mezítláb? A helyzet a következő: szüleim nem engednek mezítláb sétálni? Papucsot sem engednek hordani az utcán.(Funfact nem is jártam soha mezítláb) Így is szoktam meg tehát nem ez a probléma hanem az, hogy miért szeret ennyi ember mezítláb lenni? A barátaim rávílágítottak, hogy ki kéne próbálnom csak az a baj, hogy ötletem sincs, hogy... Egyébként falusi vagyok és mivel földutak vannak ezért elég gyakori, hogy mezítláb jönnek mennek főleg az idősek de pár tinit is láttam levenni a papuccsát. Szóval ki akarom deríteni, hogy tényleg ilyen jó-e mezítláb szóval ötletek kellenének, hogy csináljam. Ja és utcai csapok nincsenek lábmosást az utcán meg nem akarok rendezni. Gondolom füvön nem lesz olyan koszos a lábam de mi van a többi résszel? Válaszokat előre is köszönöm!

#falu #sétálás #titok #mezítláb #Mezítláb járás #Új dolog kiprópalass
júl. 7. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez baromság.tönkremegy a talpad, minden 10. lépés fájdalmas lesz mert rálépsz valamire.de azért próbáld ki, nem hiszem hogy bármiféle tanács szükséges hozzá.
júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Amit #1 írt, na az baromság.


Nézz körül a környéken hol nem szemetes az út és nincs murva sem, mert az ritka szar. A föld egyébként jobb mint az aszfalt, mert kevésbé kemény. Elmész otthonról cipőben és fekete zokniban. A fekete zokni fontos, azon alig látszik a kosz. Leveszed a cipőt, zoknit, és tapicskálsz kicsit, figyelve hogy ne lépj bele semmibe. Figyelj arra is hogy ne vágd oda a sakad minden egyes lépésnél, inkább gördüljön végig a lábadon a lépés, erről vannak videók a youtube-on. Fontos a fokozatosság, hogy a lábad, talpad szokja ezt, és erősödjön. Fél év után már akár 5-10 km-t is tudsz mezítláb gyalogolni. És keress füves területet is a környéken, az sokkal jobb mint az út. Ha elég volt, egyszerűen lesöpröd a talpad a kezeddel, és felveszed a zoknit, cipőt. Otthon max arra kell figyelned hogy ne mutogasd a talpad, de száraz időben, földúton, fűben alig lesz piszkos. Mivel gyerek vagy, elvileg kaptál tetanusz oltást a suliban, ami 10 évig véd. De ha figyelsz hová lépsz, max fűben tudsz belelépni valamibe, mert ott kevésbé látszik mi van a földön. Másik kérdés a kullancs, bár azt cipőben is össze tudod szedni.

júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
én egészen kis óvodás korom óta jó párszor sétáltam már életemben mezítláb :D nem kell tartania tőle senkinek sem, futkároztam is régen aszfalton, betonon is, az udvarunkon, jó érzés volt sétálni füvön, földes talajon is, bár egyébként különösebben nem szeretek amúgy XD meg már két mezítlábas parkban is voltam eddig kétszer régebben. de igazából nem rossz mezítláb gyalogolni, és hát nyár van, ne legyél félős, nincs abban igazán semmi, igazán nyugodtan vigyél magaddal elég vizet, engedj mondjuk csapvizet egy palackba, hogy ne a drágább bolti palackozott 1-2 literes vizet pazarold rá, és miután összekoszoltad a talpaidat, lábaidat, mosd le a vízzel szépen, és papír zsepiket is vigyél magaddal amivel szárazra törlöd a talpaidat, majd kidobhatod egy kukába őket, aztán utána úgyis visszaveszed a lábbelidet, mintha mi sem történt volna. és hát igazából akkor jó mezítlábaskodást🦶🏻🦶🏼
júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
júl. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Mezítláb járni valójában nagyon egészséges dolog (lenne). Kár, hogy a városiasodással leszoktunk róla. Inkább járunk talpmasszázsra, hogy valamelyest pótoljuk, amit a cipőbe zárt életmódunkkal elveszítünk.
júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!