Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik MMA kesztyűt választaná...

Melyik MMA kesztyűt választanátok?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


2010. okt. 30. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Az elsőt a többi az gyenge eresztés
2010. okt. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem sok közöd van az MMA edzéshez, mi? Az MMA kesztyű csak meccsre kell. Az UFC harcosok is zárt kesztyűben gyakorolnak, edzenek. grapplingot meg kesztyű nélkül.


én ki nem állhatom azt, ha az edzőpartnerem ilyen kesztyűben akar sparingolni. ilyenkor általában leveszem a zárt kesztyűmet, aztán azt mondom, nincs fej. Ha meg odaüt, akkor én is telibeverem pusztakézzel. Ezek az MMA kesztyűk könnyen okoznak sérüléseket, és eléggé unfair, hogy ilyen 7unciás szarokban akarják a fejemet verni,a félcentis körmeikkel, amíg én zárt 16os kesztyűben támadok. Ha már én tisztelem az edzőpartnereim épségét azzal, hogy rendes felszerelésem van, ez elvárható visszafelé is.

2010. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó : kössz szépen , ezzel eddig nem voltam tisztában
2010. okt. 30. 17:14
 4/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok. Szerintem akkor jársz a legjobban, ha megkérdezed az edződet, hogy milyen kezstyűt vegyél. Sokan belelkesednek az MMA-kesztyűtől, de nagyon ritka az, amikor fullspektrumú harc van még egy MMA edzésen is. Vagy állóharc van, klincselés, rögzített szituációk, földharc, mindig van idő ahhoz, hogy le-felvedd a kesztyűdet. Szerintem egy zárt boxkesztyű sokkal jobb beruházás. Edzésre 16-osnál nem is vennék kissebbet. Gyorsít, és el is lehet benne engedni az ütéseket. Aztán, ha már van egy jó kesztyűd, akkor lehet venni ilyen grapling kesztyűt, de csak akkor érdemes használni, ha a rutinod is megvan hozzá, hogy visszafogd magad. Kezdőknél pont ez hiányzik.


Annak nemsok értelme van, hogy lezúzod az edzőpartnereidet, mert akkor később vagy ők zúznak le téged, vagy egyszerűen elkerülnek gyakorláskor, vagy túl feszesre veszik a figurát, és nem tanul belőle senki. Én egész másképpen bunyózok akkor, ha mma kesztyű van a partneren. sokkal óvatosabb vagyok, nem adok neki esélyt az ütésre. Pedig szívem szerint mennék előre, és próbálgatnék dolgokat (erről szólna az edzés, vagy mi), de kell a francnak a sok véraláfutás és vágás, ha nem jön össze az amit kitaláltam. Ha meg egy 16os zárt kesztyűvel telibevernek, semmi bajom nem lesz.

2010. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget . Igazság szerint thaiboxra járok , van is egy zárt , 10es kesztyűm edzésre , de a haverom birkózni jár , és így MMA szabályrendszer szerint szoktunk sparringolni , meg tanítgatni egymást , ezért gondoltam egy ilyen kesztyűre , ráadásul 2 év múlva, ha fősulira megyek , szeretnék MMMA-ra járni . Így most sokkal jobban értem az egészet . Kössz
2010. okt. 30. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt általában úgy szoktuk megoldani, hogy van állóharc, földrevitelekkel, mert egy csomó takedown zárt kesztyűben is működik, viszont a földharc részét nem harcoljuk végig. megyünk vissza állásba, aztán kezdődik előről. másik gyakori lehetőség, hogy állva, esetleg térden klincselve kezdünk, és kopogásig megy a harc, kesztyű nélkül. ha esetleg a GNP-hez jó szitu alakul ki, azt csak érintéssel jelzem, nem verem szét a sporttárs fejét :)


Ha megnézel egy ultimate fighter epizódot, ott is nagyon hasonló módszereket látsz.

2010. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
amúgy attól függ hogy bírod e az ütéseket mert egy mma kesztyű köztudottan nem véd annyira mint egy box kesztyű.De szerintem sokkal érdemesebb mma kesztyűben edzeni mert így egyben gyakorolhatsz földharcot meg állóharcot is és nemkell váltogatni a kesztyűket. Meg amúgy is ha utcán támadnak meg még mindig reálisabban adja vissza az ököl nagyságát egy mma kesztyű mint egy boxkesztyű! szerintem az mma kesztyűvel érdemes edzeni mert zsákolni is lehet vele és ez első a legjobb!:)
2011. máj. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Everlast kesztyűt nem vennék ! Nekem saman van lassan 4 éve 8.000 ft volt és alig szakad
2011. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Twins MMA kesztyűt vegyél, a többi hamar szakad.
2012. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én az elsőt választanám
2013. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!