Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 évesen egészséges kondizni?

13 évesen egészséges kondizni?

Figyelt kérdés

Avagy nevezhetjük "gyúrásnak" ,legyen erősítés. Olvastam,hogy nem tesz jót a csontoknak ,mert még növésben vannak ,de gondolom van egy bizonyos mérték amíg nem káros.

Kérlek írjatok tanácsot,hogyan kezdjem el.

Ja mielőtt írnátok nem kigyúrt állatokra akarok hasonlítani,csak egy kis izmot felszedni.


13/f


2010. okt. 29. 21:39
 1/10 anonim válasza:
48%

Szerintem nem. Annyit fogsz vele elerni, hogy hormonproblemaid lesznek, a pö.csöd meg megrövidül.


Ilyenkor menjel uszni, futni, karatezni, biciklizni- vagyis barmit, csak gyurni ne. Varjal vele addig amig lezarul a novekedes, azutan batran.

2010. okt. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mr. Idegen válasza:
ha a monogrammód L.M. vagy K.L. akkor igen
2010. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Böse ***** válasza:
A kondizás pont hogy jót tesz a csontoknak meg az ízületeknek. A profik általában ilyen korban kezdik (pl Vörös Zoltán, ő 184 centi). Ha erős és izmos akarsz lenni kezd el nyugodtan, ha nem maradj a focinál.
2010. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első hülyeségeket beszél...


Kezd el nyugodtan, de még csak light-osan, neked még nem kell úgy edzeni mint az idősebbeknek, azzal tényleg kinyírod magad és felesleges is több okból. Ha edzel,kerüld a "súly a tarkón" és "súlyt fej fölé nyomó" gyakorlatokat. Csak ésszel ;)

2010. okt. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
sztem teljesen nyugodtan:D en is 13 vok , 12 evesen kezdtem (2009 februarba kb) a kajakozast es ott ugye az alapozas az futas + kondi.meg most telen is futas+ kondi volt. semmi bajom nincs , az evfolyamban en vagyok a legerosebb , itthon is van egy kondigepem szal kondizok heti minimum 3x.aki azt mondja h hormonbajok stb az egy barom , olvasson el kb 10-20 cikket a testepitesrol , meg az ehhez valo szerekrol. en szemely szerint tervezem hogy feherjet szedjek a jovohettol
2010. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
semmi bajod nem lesz csináld
2011. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még nem javasolnám igazán,de alapozást elkezdheted,kis súlyokkal nagyon,és magas ismétlés szám,igazából inkább olyan 15éves kor körül ajánlanám,addig maradj kis súlyokon.

Örülök,hogy vannak még normális fiatalok akik sportolást választják a hülyeség helyett,még látok reményt,hogy vannak normális srácok is.

Nagyon figyelj oda,guggolásnál főleg ott tényleg csak max 2- db 5-öst tegyél fel és azzal sokat.

Tanulj meg enni,kezd el az alapozást,izometrikusságra menj,mert még csak 13éves vagy,tanuld meg az izmot érezni maximálisan,14-15 évesen már elkezdheted keményebben,Tóth Dani is ekkor kezdte meg Németh Pisti is.


Sok sikert


Egy testépítő és erőemelő 23F

2011. febr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 rudi_boy15 válasza:
fej folott ne emelj nagy sulyokat ennyi en is 13 eves koromban kezdtem el es most lattam ertelmet tapadnak ram a csajok :) a legjobb sport mindenkinnek ajanlom
2011. febr. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp a kisebb súlyokat javasolnám.én 13 évesen 5,max.10 kilóval csináltam.a "kis izomzat"-hoz elég lesz,és tetszeni fog a csajoknak is;-) két év múlva,ha szeretnéd,akkor tolhatod nagy súlyokkal is.és táplálkozz rendesen.jó edzést!
2011. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Igen! Mindenféleképpen. Ahogy láttad a válaszokban kisebb súlyokkal csináld. Amivel megy szabályosan 10-14. ÉS így nem teszed tönkre az ízületeid, sőt pont ellenkezően. 15-16 évesen már lehet keményíteni, és a különböző táplálék-kiegészítőket enni:) De egyet ne felejts el: a fejlődés a pihenés. az edzés 20%. Na és a kaja.

Üdv.

2011. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!