Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne görcsöl...

Mit csináljak, hogy ne görcsöljön be a vádlim futás közben?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni futni, viszont mindig kb 250m után olyan szinten elkezd begörcsölni a vádlim, hogy alig érzem, illetve "pipába" se tudom visszahajlítani a lábfejemet. Mit tudnék tenni ez ellen? Esetleg magnézium fogyasztással kiküszöbölhető ez? Köszönöm a válaszokat! 18/l

jún. 1. 15:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve ez olyan érzés, mintha konkrétan égne a vádlim.
jún. 1. 15:29
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz mobilitás, rossz technika, rossz cipő, magnéziumhiány, egyéb kórkép, rengeteg tényező okozhatja ezt a problémát.

Egy-két hete kezdtél el futni? Ha igen, akkor itt még sok furcsaság történhet, nem kell tőlük megijedni. Ha hónapok múlva is adott a probléma, akkor kell.

jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyujtas elotte,utana.

Nem szoros-e a zokni ,cipod?

Magnezium potlas.


Eloszor az en vadlim is fsjt dvekig,aztan megszokta. A sipcsontom.

jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En sportolo vagyok, ezert minden nap kb 3-4 orat edzek, elotte midnig bemelegites, nyujtas, majd levezetes es nyujtas a vegen. Kosas vagyok, ezert rengeteget futok. Nekem ejjelente fordul elo yakran egy egy izomgorcs, pedig a dietaimban magnezium, calcium es minden van.

Az esetlegen nem lehet (nekem mint kiderul, az volt a problema), hogy a kalciumot es magneziumot egyutt szeded? Mert a kalcium bevetele utan el kell telnie bizonyos idonek, amig be lehet venni a magneziumot, kulonben nem hat. Valamint nezni kell az osszetevoket is, mert sajnos a legtobb tablettaban nem szerves magnezium van, igy lenyegeben nem sokat ernek.

Nyujts mindig, henerezz, figyelj hogy ne a sarkad erjen le eloszor, javitsd a technikat, stb.

jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, magnéziumot/kalciumot még nem szedtem, csak sejtettem hogy a probléma egyik forrása lehet. Tudsz ajánlani kalciumot és magnéziumot ami jó?
jún. 10. 16:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Magnézium porom van itthon, az is jó lehet? (rendes zacsiból kanalazós, gyógyszertári)
jún. 10. 16:35
 7/8 anonim ***** válasza:

A magnézium prokban nagyon ritkán van szerves magnézium, de nézd meg a leírasát!

Én WiseTree naturals -os vitaminokat veszek, nekem baválnak

ha érdekel, írd be a keresőbe, hogy "wise tree naturals serves magnézium", ott feljön elvileg egy kisebb kékes és egy lila doboz, en azokat szedem. Reggel a kek, este pedig a lila (a tobbi vitaminnal egyutt szedhetoek, kiveve ahogy mondtam elozonek is, a kalciummal)

jún. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kérdező, bejöttek a tippek? kiprobaltad a magneziumot?
jún. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!