Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gondolkodtál már azon, hogy a...

Gondolkodtál már azon, hogy a sportolással leadott energiát hogy lehetne hasznossá tenni?

Figyelt kérdés
Ha ki is fejted hozzászólásban, lehetőleg írd oda, melyik választ jelölted be. Köszönöm a válaszokat, hozzászólásokat!

máj. 31. 06:43
A kérdező szavazást indított:
Nem, és nem érdekel.
Nem, de érdekelne.
Igen, de nincs egyelőre ötletem, és nem volt időn utánanézni.
Igen, és van ötletem.
Igen, és láttam/találtam ilyen helyet, lehetőséget, de még nem jutottam el oda.
Igen, és láttam/találtam ilyen helyet, lehetőséget, egyszer-kétszer megpróbáltam, bevált.
Igen, és láttam/találtam ilyen helyet, lehetőséget, egyszer-kétszer megpróbáltam, nem vált be.
Igen, és láttam/találtam ilyen helyet, lehetőséget, többször voltam ilyen helyen, általában bevált.
Igen, és láttam/találtam ilyen helyet, lehetőséget, rendszeresen járok ilyen helyre.
Egyéb.
4 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden kondiba járónak egyszer megfordul a fejében, hogy majd nyit egy konditerem erőművet, ahol az emelőgépek, szobabiciklik, futópadok áramot termelnek, de a gyakorlatban nem tudta senki sem megvalósítani. Szvsz a legnagyobb akadály az, hogy ehhez egyedi gépek kellenének, ami megsokszorozná az árát, ami sosem térülne meg. Másrészt a zöld energiához hasonlóan nagyon esetleges lenne, mivel ugyanazon napszakaszokban edzenek sokan. Meg nagyon nagy konditerem kellene, hogy legaláb adott időszakon belül egyenletes legyen.
máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként van ilyen, a Tátrában azok a "serpák", akik az ellátmányt hordják a menedékházakba, sokszor 100+ kg cuccokat. Amatőrként is lehet, 10, 20 vagy 30 kilós csomagot felviszel, és adnak fent egy teát.
máj. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak gondolkoztam, láttam már ilyet. Embermeghajtású telefontöltő: [link]
máj. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Nagyon jó ez a telefontöltő, nem ismertem.
jún. 5. 10:38
 5/8 A kérdező kommentje:
#1 a félreértések elkerülése végett én olyanra is gondolok, mint pl. másoknak segítés kertészkedésben, vmi felépítésében, átépítésben, javításokban, átrendezésben, stb.
jún. 5. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:

5:

De ebben benne van, hogy a konkrét fizikai munkák nagyobb része nem optimális edzésnek, mert a rosszul terhelés miatt mozgásszervi betegségekhez vezethet, illetve az adott sportot nem feltétlenül szolgálja. A tátrai teherhordók, akiket példának hoztam, azért is csinálják, mert többnyire hegymászók, akiknek ez kiváló edzés nagyobb expedíciókra, ahol a saját cuccukat kell felvinni még magasabbra. De mondjuk egy súlyemelő fejlődését nem szolgálja egy építkezés. Nem véletlenül csinálnak minél több fizikai munkát gépekkel.

jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6: részben igaz lehet, részben nem, pl. bizonyos kondigépek használata csupán nagyobb izmokat eredményez, de az ízületek gép nélkül nem tudnák megtartani a súlyt, egy építkezésen dolgozva az ízület természetesen megtartja. Másfajta igénybevétel, kiegészítésként is felfogható, ha csak a saját fejlődését nézi az ember.
jún. 5. 16:55
 8/8 A kérdező kommentje:

Mit találtam:

[link]

szept. 25. 09:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!