Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti körülbelül 4-5x járok...

Heti körülbelül 4-5x járok úszni 1,5 km-t alkalmanként. Szeretném bővíteni a mozgásomat és futáson is gondolkodom. Mit gondoltok, hetente hányszor és mennyit?

Figyelt kérdés
1,5 éve úszom, így az állóképességem elég sokat javult. Ez mellé szeretnék most futást is beiktatni. Reggel, munka előtt járok úszni, és arra gondoltam, hogy hetente 2-3x este elmennék futni. 2 napja voltam kipróbálni magam, mennyire megy, kb 15 percet sétáltam a futópályáig otthonról, majd futottam 3 km-t, és utána haza is 15 percet sétáltam onnan. Úgy éreztem még lehet ment volna 1 km futás, de nem akartam megerőltetni nagyon magam így elsőre, és izomlázam is azért lett másnapra, illetve még ma is érzem. Szerintetek így úszás mellett mennyit kellene és hogyan?
2023. aug. 23. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennyi mozgás mellett oda kell figyelned a regenerációra is! Egy 1,5 órás úszás viszonylag alacsony intenzitással is akár 24 órás regenerációt is igényelhet, mire a szervezeted megint top formában van.


A futás általában magasabb szívfrekvenciával történik, mint a 1,5 órás úszások, az izmokat, izületeket is jobban igénybe veszi, egy rövidebb, félórás futás is úgy "odaver" a szervezetnek, hogy ahhoz is kellhet simán 24 óra, hogy a szervezet kipihenje, az izmok apró kis sérüléseit is kijavítsa. (Tehát nem arról beszélünk, hogy legyen energiád elmenni sportolni, mert az sokkal hamarabb visszajön, hanem arról, hogy ismét 100%-os, "gyógyult" állapotba kerülsz megint.)


4-5 úszás, és 2-3 futás egy héten jó eséllyel nem biztosít időt erre a teljes regenerálódásra, ami hosszú távon akár a teljesítmény csökkenéséhez vezet (mindig fárdat vagy, mindig "érzed" az előző edzést), de sérülésekhez, az immunrendszer gyengüléséhez is vezethet. Meg a kedved is elmegy az egésztől.

2023. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mit ajánlasz, hogy kellene beosztani?
2023. aug. 23. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!