Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás - javul a közérzet?

Futás - javul a közérzet?

Figyelt kérdés
Ha rendszeresen elkezdek futni (azon túl, hogy egészségesebb, fittebb leszek), ez milyen hatással lesz az élet(vitel)emre? Például segít-e kitartóbbnak lennem, türelmesebbnek? Önbizalmam nagyobb lesz-e? Tapasztalat?
2010. okt. 25. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

banyek ez csak futás... ha nem vagy kitartó, és türelmes alapból, úgyis abbahagyod, mielött az eredményei látszódnának.


mindennel így van. A futás azért szar ebből a szempontból, mert nem tudod másokhoz mérni magadat, ergó nem is sokat tudsz meg magadról.

2010. okt. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

"Futás - javul a közérzet?"


Attól függ. Ha nem szoktál futni, gyenge a fizikumod, esetleg még szívproblémáid is vannak, akkor leginkább rosszul leszel a futástól, mert nagyon intenzív erőfeszítés.


"Például segít-e kitartóbbnak lennem, türelmesebbnek?"


Nem a futástól leszel kitartó, hanem akkor bírsz futni, ha kitartó vagy. Amúgy ténylegesen nyugodtabbá és jobb kedvűvé tesz, segít koncentrálni.

2010. okt. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem bevált.Világ életemben utáltam futni. Kb. éve kezdtem el mégis futni.Nagyon jó!!!Engem kitartóbbá tett, sokkal jobban érzem magam.A futás hatására leszoktam a cigiről.Azóta voltam már versenyen is.Most a félmaratonra készülök.:)Mostanában elég stresszes az életem , és az az 1 óra amíg futok teljesen feltölt, kikapcsol az agyam.
2010. okt. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek:

"A futás azért szar ebből a szempontból, mert nem tudod másokhoz mérni magadat, ergó nem is sokat tudsz meg magadról."


Ez milyen hülyeség már. Miért ne lehetne futást másokhoz mérni. Futóversenyről, mint olyanról még sosem hallottál? De a szomszéd Pistikével is összemérhetem magam, ha akarom. Mellesleg kezdőknek nem az az első dolguk, hogy összemérjék másokkal, ellenben még így is előbb képes elindulni versenyen, mint mondjuk asztaliteniszben vagy egy küzdősportban, mert utóbbiakban kezdőként nem talál hozzá hasonlóan kezdő ellenfeleket, futásnál meg talál, de ha mégsem, akkor is teljesítheti a távot anélkül, hogy lealáznák.


A futás éppen azért marha jó, mert a fejlődést magunkhoz képest is könnyen lehet mérni(időre lefutni egy távot), míg egy asztaliteniszező csak azt látja, hogy még mindig kikap az ellenfelektől. Önbizalmat kezdőknek azért ad, mert mint minden más sportágban, a fejlődés logaritmikus, vagyis eleinte nagyon gyorsan, később lassabban javul az (idő)eredmény. Egy kezdő futó ugyanazt a távot 1 év edzés után akár fele annyi idő alatt le tudja futni. Mi ez, ha nem önbizalom növelő tényező?

2010. okt. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
57%

Tudomásom szerint a rendszeres,intenzív testmozgás (nem csak a futás) úgynevezett dopamin felszabadulást indít el az agyban. Ez a szerves vegyület vagy ha úgy tetszik neurotranszmitter jelentős mértékben javítja az általános közérzetet.


A neurotranszmitterekről itt olvashatsz: [link]


Ezek egyikéről, a dopamin pedig itt:

[link]


Vagy itt:

[link]

2010. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fejlődést tudod mérni, csak azt nem tudod, hogy az jó e vagy sem. Baromisokan futnak, de futóversenyre sokkal kevesebben járnak.


Küzdősportban viszont mindig tudod, hol a helyed, mivel azt nem egyedül, haem csoportosan végzed általában.


De egyébként sem értem, mi ez a nagy futás őrület. Én is futok, mer kell a KS-hez, kiegészítésként. De banyek, így is annyit futok, mint egy hobbifutó, mellette erősítek, és ezután jön a technikai edzés. Szal azért vágom, hogy milyen a futás. A legunalmasabb ezek közül.

2010. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 12:24:

Azért mert neked unalmas, attól még másnak lehet jó. Én tájfutok, ami nagyságrendekkel izgalmasabb, ám mikor csak úgy futok térkép nélkül, azt sem találom unalmasnak egyáltalán. Egyébként is, ha én döntöm el hol, akkor akár érdekes helyeken is futhatok, ahol van látnivaló.


Honnan tudod, egy hobbi futó mennyit fut? Mert ez nagyon különböző tud ám lenni.


Aki nem jár futóversenyre, az nem akarja összehasonlítani. De fix pályán mért idővel a világbajnokkal is össze lehet hasonlítani akár az időt, ez az amit egy küzdősportban például nem tehetsz meg. Aztán nem minden futó edz egyedül, sokan szervezett edzés keretében teszik, akkor megint ott van az összehasonlítás, pontosan ugyanúgy mint küzdősportoknál. Szóval az is opcionális, hogy egyedül csinálja-e valaki, az is opcionális, hogy összehasonlítja-e mással a teljesítményét, akkor mi is a probléma, hiszen saját döntése. Mellesleg a küzdősportokkal ellentétben egy futóverseny egyetlen kategóriájában van értelme elindulnia a teljesen kezdőtől az élsportolóig bárkinek, mert nem párokba osztva folyik a küzdelem, ahol a teljesen kezdő az első körben kiesne.

2010. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és a csak kevesen járnak futóversenyekre, egyáltalán nem igaz. Nagy tömegeket szoktak megmozgatni a városi utcai futóversenyek. Tájfutóként mi csak irigykedni szoktunk azokra a létszámokra, miközben mi is igyekszünk, hogy igazi tömegsporttá tegyük a sportágunkat(ahogy Skandináviában az is). Tájfutó mondjuk nem nagyon van, aki ne járna versenyekre, még 80 fölött is aki tud megy.
2010. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Voltál már egy utcai versenyen???Szerintem nem.

http://www.youtube.com/watch?v=m-SZ1hB3-FM

Alig 10.500-an voltak.

2010. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ma 13:18:

10 ezer egy utcai futóversenyen szerinted kevés? Melyik küzdősportban van ekkora méretű rendezvény? Ráadásul amit linkeltél, annak eléggé horribilis nevezési díja van. Vidéken hetente találni utcai vagy terep futóversenyeket valahol az országban, jóval kisebb létszámmal, de sok van belőle az indulók között meg nem túl nagy az átfedés, hiszen kevesen mennek el egy futóverseny miatt az ország túlsó felébe.

(Ami például eszembe jut most: Vértes félmaraton, Csopaki futás, Szarvasűzők(egyetemi rendezvény), Balaton Maraton, Várpalota Félmaraton, Szentgotthárdi Csatafutás)


Szóval attól hogy ott egy konkrét versenyen 10 ezer ember volt ott, szerintem évente legalább 1 versenyre minimum 50 ezer ember elmegy.


De a lényegre nem reagáltál. Aki akar össze tudja mérni a teljesítményét futásban is, mert nagyon sok a mindenki számára nyitott, sokféle korosztályt és felkészültségi szintet megmozgató futóverseny. Aki meg nem akarja, annak úgy jó. Te meg azt írtad, nem mérhető össze. Pedig még csak futóverseny sem kell az összeméréshez, mert nem csak egyedül lehet futni.

2010. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!