Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnak a sportolók egy...

Hogy tudnak a sportolók egy versenyre akár 10 kg-t is fogyasztani?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkodtam futás közben és nem jutottam előrébb... Tudom, sokat sportolnak, de mellette hogy esznek? Mert ha keveset esznek akkor összeesnének, ha meg sok fehérjét esznek akkor az meg táplálja az izmokat a mérleg úgy is többet mutat. Noss???
2010. okt. 24. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen sportolókra gondolsz? Mert egy hosszútávfutó nem fogja magát fogyasztani verseny előtt, de testépítők annál inkább. Egy testépítő bajnokság előtt nem isznak 1-2 napig semmilyen folyadékot, tökéletesen "víztelenítik" a testüket, hőtartó felszerelést viselnek hogy izzadjanak, vízhajtó tabletták (speciálisan amik az izomból nem viszik el a vizet, csak a kötőszöveti folyadékot). Ez kapásból a 10 kg fele. Másik fele a zsírégetés. Egyszerre nem lehet izomtömegnövelést és zsírégetést végezni, ezért a verseny előtte rövid időben jön a zsírégető periódus, amúgy meg a tömegelés.
2010. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
küzdősportot űzőkre gondolok
2010. okt. 24. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:

egy testépítő is fogy versenyre 10-20-on akárhány kilókat. egy küzdősportot űző egyén is ugyanúgy. visszaveszi a szénhidrátot a megfelelő szintre, megemeli a fehérjét, az állati zsírokat abszolút elhagyja -lehet hogy még a növényit is- só és fűszerek szintén tabu, egyszóval egy kőkemény diéta. és ezen felül még rengeteg kardió -küzdősportolók esetében gondolom az aerob is bőven belefér. itt napi egy kardióra gondolok, minimum. verseny előtt 1-2 nappal a folyadékbevitelt is a minimálisra viszik le -pontosan nem tudom, hogy teljesen elveszik-e vagy sem- és akkor még mindig lehet a szaunával és az "izzasztó ruhával" próbálkozni.

nem akarok hülyeséget mondani, de az izmokban lévő glikogén raktárak és a benned levő "átmenetileg tartózkodó" anyagok is több kilót tesznek ki, minimum

2010. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!