Kéktúra nőként egyedül?
Szerintem is, a Kéktúra keleti szakaszán van néhány olyan rész, ami igazából nem klasszikus turistaút, hanem valahogy át kellett vezetni a Kéktúra útvonalát a hegyvidékek és más látnivalóban gazdagabb részek között. Itt elég sok települést érint a túra, amik etnikailag problémásak lehetnek.
Pl. a Cserehát vagy a Bükk és Aggteleki Karszt közötti rész vagy a Mátra és a Cserhát összekötése.
Itt szerintem biztonságosabb csatlakozni valakihez. A hegyvidéki részeken szerintem nincs biztonsági aggály, mert a rosszban sántikálók lusták messzire menni a településektől.
Keleten szerintem vannak vészesebb települések, de alapvetően ami hegyvidéken megy, az egyedül is simán járható - ahogy előttem írták, aki rabolni/erőszakolni akar, az nem fog emiatt hegyet mászni. Keletre olyan helyre ami településeket keresztez, vinni fogok magammal valakit, neked is ezt tanácsolom. Illetve nálam mindig van egy éles, hosszabb pengéjű bicska amit végig kézközelben hordok, ezenkívül paprikaspray-t is ajánlott magadnál tartani.
(Alapvetően sokszor jobban szeretek egyedül menni, mert a saját tempómban tudok haladni, közben gondolkodni, viszont egyedül is megvan a hátrány: sokszor szintén egyedül indult túratársak próbálnak csatlakozni, barátkozni, de akik csoportban haladnak azoknak is mindig van valami kommentjük, ami engem eléggé idegesít. Ezt azért írom, mert ha végképp nincs kivel indulnod, szerintem a helyszínen biztosan lesz rajtad kívül más túrázó is, így esetleg egy szimpatikus figurától megkérdezheted, hogy csatlakozhatsz-e hozzájuk.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!