Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » GTG módszerrel gyúrt valaki...

GTG módszerrel gyúrt valaki izomtömegre? Milyenek a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A GTG pont, hogy nem az izomtömeg növelésére való, hanem erőnövelő módszer.
2010. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én inkább úgy hallottam, hogy erőnövelésre használják. Nem láttam okot, indokot hogy miért lenne rosszabb tömegnövelésre mint a normál heti 1-2 alkalmas edzés....


Mondjuk csak 1 weboldalt láttam ami konkrétan a tömegnöveléshez promotálja, de sehol sem láttam miért ne lenne jó rá a "szokásos" rutinok helyett.

2010. okt. 10. 07:27
 3/7 anonim ***** válasza:

"A GTG pont, hogy nem az izomtömeg növelésére való, hanem erőnövelő módszer."


"Én inkább úgy hallottam, hogy erőnövelésre használják."


Az első válaszoló is azt irta, h erőnövelésre alkalmazzák. Egyébként ez tényleg így van. Erőnövelő módszer, az ismétlések száma miatt nem igazán alkalmas izomtömeg növelésre.

2010. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a kommented, második válaszoló!


Látom nem sikerült kiemelnem az árnyalatnyi különbséget az "erőnövelésre való" és az "erőnövelésre használják" között (Te is minden arra használsz amire való? :) . Tudom hogy kettlebell meg saját testsúlyós edzések esetén az ismétlésszám növelésére nagyon hatékony a technika. De az első válaszoló szakértőhöz méltó magabiztossággal kijelentette hogy nem izomtömeghez nem jó. Kérdezem én, miért? Próbálta valaki? Vagy leírta valaki könyvben vagy máshol hogy ezért-meg-azért határozottan időpocsékolás GTG-vel tömegre gyúrni?


Mert mivan, ha bizonyos ismétlésszámot elérve (10-15) növeljük a súlyokat, úgy, hogy megint max 7-8 ismétlést tudjunk csinálni kudarcig (azaz egy-egy sorozat 3-4 ismétlésből fog állni).


Tehát nem arra gyúrunk hogy 100 huzódzkodást tudjunk csinálni, hanem ha elértünk egy target ismétlésszámot akkor nagyobb súllyal újra kis ismétlésszámmal csináljuk.


Az a bajom neten szinte semmit nem találok a módszer mögött álló elméletről, ami írna valamit hogyan hat ez a technika az izomszövetre...

2010. okt. 10. 13:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát az látszik, hogy lövésed sincs a módszer lényegéről. Első vok egyébként.


van magyar nyelvű irodalom: Pavel Tsatsouline: A meztelen harcos


A GTG lényege a Grease The Groove, vagyis a mozgás gyakorlása. A módszer mögötti elmélet az, hogy az erőnövekedés nem az izomrostok növekedésének a következménye, hanem a gyakorlat, pl a húzódzkodás mozdulatának gyakorlása. A GTG arról szól, hogy rengeteg ismétlést (ezáltal volument) érj el egy gyakorlatban, az idegrendszer kifárasztása nélkül. így a jól begyakorolt mozdulat hatékonyabb lesz.


ez az edzéselv tehát nem az izomsejteket stimulálja, hanem az idegrendszert "edzi" hogy a meglévő izmokat a lehető legoptimálisabban használja ki. Remélem érthető voltam. Ha bővebben kíváncsi vagy a témára, olvasd el pavel könyvét, vagy keress fel egy RKC II instruktort.

2010. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, kedves első és utolsó :)


Nincs lövésem a módszerről valóban. Elnézést kérek :)


Így már jobban értem a módszer elvét, kösz hogy részletezted. A magyar könyvnek utána járok.


Annyit kérdeznék még, hogy akkor az izmot milyen mértékben edzené ha az előbbi kommentemben leírt módon - az a súlyok növelésével és nem az ismétlések növelésével - használnánk ki a megnövekedett erőt? Mert így elvileg elérünk oda hogy az izmok is stimulálva lesznek, hiszen egyre nagyobb súlyt kell megmozgatniuk idővel.


Mondom valami gyúrós oldalon láttam ezt így leírva, direkt tömegnöveléshez, de máshol sehol..... Ezért tettem fel az eredeti kérdést.

2010. okt. 10. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Edzi az izmokat is, de nem olyan mértékben, mint a klasszikus testépítő edzés,ami izomkimerülésig tart.


A GTG lényege az, hogy nincs izomkimerülés, idegrendszeri kimerülés. a súlyokat értelemszerüen lehet variálni, de csak az előzőek figyelembevételével.


Másrészt, azért sem ideális az izomtömegnöveléshez, mert a GTG nem test, testrész alapú edzés, hanem gyakorlat-alapú. és max 2 gyakorlatot érdemes GTG-ben egyidőben edzeni.


Mondok egy példát. Itt van az ajtóm mellett egy 24 kilós kettlebell. A célom, hogy minél többet nyomjak military pressben. Ha a 24-esbe tudok 10et nyomni, akkor a GTG alatt a maximális ismétlésszámom 5, esetleg 6 ismétlés lesz. Ez nem meríti ki az izmokat, az idegrendszert. Viszont ez az 5 ismétlés formailag tökéletes és könnyed lesz. A GTG lényege, hogy rengeteg ilyen formailag tökéletes, könnyed ismétlést végzel el, pl mindig, ha kimegyek az ajtón, elvégzek egy sorozatot. ha fél óránként történik ez, akkor is csináltam kb 150 ismétlést egy nap. 150 laza, könnyed, tökéletes ismétlést. És mivel az idegrendszert, izomzatot nem terheltem meg, akár naponta is elvégezhetem. (persze, ez nem egy kezdő GTG) ha csinálom egy hónapig, 5000 ismétlés lesz bennem. Ha testépítő jelleggel heti 2x csinálnék 4x10 et, az egy hónapban 320 ismétlés. szerinted ki fog jobban nyomni, az, aki 320-at csinál egy hónapban, vagy az, aki 5000-et?


kicsit olyan ez, mint a boxolók ütése. Nem azért erős, mert sokat gyúrnak karra, hanem mert rengeteget gyakorolják az ütéseket. Grease The Groove, azaz olajozott lesz az ütésük. A boxolók sem tiszta erőből püfölik a zsákot, hanem csak lazán, "félgőzzel", de rengeteget.

2010. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!