Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az ökölvivásnál melyik a...

Az ökölvivásnál melyik a legfontosabb gyakorlat:? árnyékolás?! Az mit is jelent pontosan? :D

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Az árnyékolás annyit jelent, hogy a boksztechnikákat a levegőbe küldve gyakorlod. Azaz nem partnerrel gyakorolsz, nem zsákot ütsz, hanem egy elképzelt ellenféllel harcolva ütsz a levegőbe magad elé, gyakorlod az elhajlásokat, taktikázol, mintha valójában küzdenél. Az, hogy ez-e a legfontosabb gyakorlat, szerintem egyéni meglátás kérdése, de az biztos, hogy nagyon fontos, kihagyhatatlan, minden edzésen gyakorolni kell. Minél jobban sikerül elképzeled az ellenfelet, minél jobban sikerül beleélni magad a harchelyzetbe közben, annál hatékonyabb.
2010. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
így van, de szerintem a kesztyűzés a legfontosabb, mert ott vagy éles helyzetben és kiderül, hogy mennyire tudod hasznosítani az ellesett ütéseket, elmozgásokat, védéseket... meg az is érdekes, hogy mindenkivel máshogy öklözöl (legalábbis én igen)
2010. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindegyik gyakorlat fontos.Tegyük fel,hogy nagyon jól bunyózol,de nincs állóképességed.2-3 percig kimozoglak,aztán már nem kapsz levegőt és egy képzetlenebb,de jobb állóképességű ember is simán lever.

A legfontosabb az állóképességi edzés és a kesztyűzés.

2010. okt. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!