Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen könnyű (reggeli)...

Milyen könnyű (reggeli) tornát javasoltok amivel átmozgathatom magam?

Figyelt kérdés

Próbálok megadni minden fontos információt amit tudni kell rólam.

26 éves lány vagyok. Sosem voltam sportos tipus, utáltam a tesiórákat. Középsuliban kb 64-66 kg voltam, majd ez az évek során felkúszott 80 kg-ra. Kb 3 éve tartom a 80 kg-t.

Irodában dolgozom, szóval egész nap ülök, viszont van kutyám akivel napi 3-szor (hétvégente 4-szer) sétálok 30-30 perceket. Szóval azért nem teljesen mozgásnélküli az életmódot mert (szerint) viszonylag sokat sétálok. De erőnlétem az a nullával egyenértékű, pedig a kutyám 45 kiló, és őt azért meg kell tartani.

Néha olyan évente 2-szer van egy kattanásom és elkezdek mozogni. Ez ilyen otthon végezhető Béres Alexandra és társai tornát jelenti. Tart általában 1-2 hónapig. Egyszerűen 9 óra munka, plusz kutyasétáltatás után már nincs kedvem esténként sportolni. Örülök hogy bedőlök az ágyba.

Viszont mostmár eljutottam arra a szintre, hogy fáj a hátam reggelente. Nem nagyon, de érezhető. Illetve * ez most kicsit gusztustalan lesz * amikor nagy wc-zés után ki akarom törölni, alig bírok hátra nyúlni mert nem hajlik a hátam. Nem is tudom mi lenne ha nem 80, hanem 120 kg lennék. Szóval már kicsit megijedtem. Semmi hajlékonyságom, erőnlétem nincs.

Kérlek ha tudtok, adjatok tanácsot mivel erősíthetnék kicsit. Próbáljam ki a jógát? Vagy szimplán elég lenne reggelente 3-4 perc nyújtás, karkörzés, törzskörzés és társai? Az esti tornákat megpróbálom újrakezdeni.


2023. márc. 1. 07:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Fel kéne keresni egy gyógytornászt.
2023. márc. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én elsősorban nem egy könnyű reggeli tornát keresnék, hanem megpróbálnék lefogyni, aminek a támogatásához persze hasznos bármilyen testmozgás, amit élvezel, de amúgy a kalóriadediciten múlik.
2023. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!