Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdőként érdemes személyi...

Kezdőként érdemes személyi edzőt keresni? Ti hogy kezdtetek neki?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni edzőterembe járni. Komoly célom nincs, csak az egyetem mellett néha semmi másra nem szánok időt és nagyon rá tud menni a mentális egészségemre, a mozgás pedig fontos része az életemnek, de csak úszni vagy otthon edzeni szoktam. Leginkább csak ki szeretnék szabadulni a héten pár órára a tanulásból, belevinni valami más rutint is a mindennapokba, meg persze nem utolsó sorban a formásodás sem lenne hátrány. Hogyan kellene elkezdeni? Azt hiszem túlságosan félek tőle, voltam már párszor de mindig elkísért valaki, aki tudta hogy mit kell csinálni, de tartok tőle hogy egyedül nem lenne fantáziám ehhez. Ezért gondolkodtam egy személyi edzőn esetleg az elejére, aki mutat pár gyakorlatot, helyes géphasználatot. Az árak miatt sem tudnék hosszú távon személyi edzőhöz járni, éppen csak a diákbérlet jön ki az ösztöndíjból.

Ti hogy kezdtetek neki? Rengeteg videót nézek, plusz már voltam párszor is tényleg, de mégis hatalmas parám hogy ott fogok állni a gépek között és nem fogom tudni most mégis melyiket kéne használnom.. vagy éppen a szabadsúlyokkal milyen gyakorlatokat lehet.

Mennyibe kerül egy személyi edzés? Hány alkalommal lenne érdemes nekem menni? Félek, hogy nem is tudnám ezt megfizetni, ezért lenne nagyon jó ha magamtól magabiztosan tudnék majd edzeni. Bármilyen kezdőknek szánt tippet szívesen fogadok.😊



2023. febr. 20. 07:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül kezdtem el, az elején, meg utána sem kell túl sok gépet használnod amúgy a fejlődéshez, úgyhogy szépen meglehet őket szokni idővel.


Ha teheted szerintem érdemes személyi edzőt fogadni vagy ha van esetleg olyan ismerősöd aki komolyabban testépítő, őt megkérni 1-2 alkalomra, hogy az adott gyakorlatoknál mutassa meg mire kell figyelni, nehogy árts magadnak.


Viszont az internetnek köszönhetően annyi fajta edzésterv és video elérhető egy-egy gyakorlatról, hogy egyedül is simán mehet, én ezzel a módszerrel kezdtem el edzeni, csak nagyon figyelj, hogy helyesen végezd a gyakorlatokat először nem nagy súllyal és csak mértékkel emeld mindig a nehézséget.

2023. febr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!