Ennek az elméletnek van alapja, vagy nincs?
Felvázolom a sokak által már jól ismert elméletet, legalábbis ahogy én értelmeztem.
A) Szóval. Súlyzós edzés végére valamennyire kiürülnek a szénhidrátraktárak. Ezt pótolandó a szervezet vagy a zsírhoz, vagy az izomhoz nyúl. Ha súlyzós edzés végén aerob edzést végez valaki, figyelve arra, hogy az ne legyen túl intenzív, akkor az ahhoz szükséges energiát a szervezet főként a zsír bontásából fedezni, így ez egy hatékony zsírégetési forma.
B) Ezzel szemben pedig azt hallom, hogy SEMMI nem számít, csak a kalória deficit, ha fogyásról van szó. Tehát zsírvesztés szempontjából egyenértékű az, ha súlyzós edzés utáni 30 perc biciklizéssel eléget mondjuk 250 kalóriát, vagy ha ugyanennyit nem eszik meg napközben.
"Súlyzós edzés végére valamennyire kiürülnek a szénhidrátraktárak"
Maximum a megedzett izmok glikogén raktára ürül ki, nem a komplett szervezet szénhidrát raktára, ugyanis utóbbi értelmezhetetlen. Egyébként én nem sok olyan naturál hobbigyúróst ismerek, aki egyáltalán kicsit is kiüríteni azokat a sokat emlegetett glikogén raktárakat. Az ettől való félelmet hagyjuk meg az állóképességi sportolóknak, amúgy meg ha nem vagy olimpiai súlyemelő vagy versenyző erőemelő, akkor te kondizgatással nem fogsz kárt tenni a glikogén raktáraidban, nyugi.
Ha fogyásról van szó, akkor ott pedig valóban csak a kalóriaérték számít.
"és valóban mindegy, hogy súlyzós edzéssel égetsz el 300kcalt vagy biciklizéssel."
Jó, de nem ez volt a kérdés :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!