Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék boxolni. A pesti...

Szeretnék boxolni. A pesti University Boxing Club-ról és Vona Jánosról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 18:20
 1/10 anonim válasza:

Nagyon jó hely, csak ajánlani tudom. Az új edzőtermük tágas és jól felszerelt. Az edzéseken a zsákolás dominál, csak ritkán mennek ringbe az emberek, a kezdőket nem is küldik a szorítóba.

Vona Jánosról csak annyit, hogy remek edző és még jófej is.

2010. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Régen jártam boxolni oda még amikor a Rákóczi térnél volt a hely, plusz egy-kétszer, amikor a Mester utcán. Janibá jófej, az edzések is tök jók voltak. Viszont én meguntam a boxot, így váltottam házon belül thaiboxra. Most egy ideje nem voltam, így a héten megyek először újra, de az új terem vagánynak tűnik. Főleg a padlóra vagyok kíváncsi, hogy csinál-e vízhólyagot vagy sem :D A tornaterem padló nagyon aljas volt.
2010. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!:)

Elég rossz környéken lakok és már nem egyszer előfordult, hogy egy pár "férfi" tiszteletlen volt velem az utcán, és csak a szerencsémnek köszönhetem, hogy nem történt komolyabb bajom... :(

Szóval én nem profi bokszoló akarok lenni, csak meg szeretnék tanulni egy két alap ütést/rúgást amit alkalmazni tudok ilyen esetben!:)

Lányok is szoktak járni edzésre?

L/20

2010. okt. 4. 10:21
 4/10 A kérdező kommentje:
És még annyit szeretnék kérdezni, hogy mit csináltok egy-egy edzésen? Gondolom elég kemény lehet egy boksz edzés!:) Mellette sportoltok valamit?
2010. okt. 4. 10:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Mivel lány vagy és az a célod, hogy az utcán egy-két szemét férfitől megvédd magad, akkor inkább olyan stílust tanulj ami konkrétan az önvédelemre megy rá. Az ökölvívás (boksz), az egy jó küzdősport, de nem önvédelem! Lehet megtanulsz valamennyire ütni, de egy nálad nagyobb férfi ellen aki mondjuk lefog téged, az ellen kevés lesz a jobb horog, bal egyenes. Én a te helyedben inkább a krav maga-t vagy a defendo-t választanám. Íme:

http://www.youtube.com/watch?v=bu0nH1joejU


Nem a bokszról akarlak lebeszélni, mert ha ezt szeretnéd csinálni akkor csináld. Csak jó tanácsként említettem.

2010. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

második vagyok:

a boksz tényleg nem tuti dolog önvédelemre, de ettől független az edzések jók. Egy-egy edzés általában úgy kezdődik, hogy 15-20 perc bemelegítés, nyújtás. Ez tényleges, mindenre kiterjedő nyújtást takar és szökdelést, stb., amitől tényleg bemelegedsz. Ezután jön pár menet árnyékboksz, szinttől függően kül. ütésfajtákkal, lépésekkel. Ilyenkor Janibá odamegy és mondja, mi jó mi nem. Ezek után zsákolás, ugrálókötelezés. Edzésre vigyél bandázst (500-1000,- bárhol) és lehetőség szerint kesztyűt. Szokott lenni közös használatú kesztyű ott is, de nem ajánlom (:D). Egy-egy edzés 1,5-2 óra. Elég fárasztó, de azért jóleső érzés. Természetesen lányok is szoktak lenni (régen).


Mint írtam, most én a university box club thaibox edzésére járok. Itt rúgásokat is tanulhatsz és egyéb praktikákat, ami jól jöhet. (pl. nagyobb tömegű ember kiforgatása minden erőlködés nélkül, térdelés, ...) Szerintem ez jóval életre valóbb, mint a sima box, ezért is váltottam. Ezen kívül jobban átmozgat, mint egy boxedzés, tetőtől talpig. Hátulütője, hogy lesznek rajtad kék-zöld foltok.. ez tuti. Első edzések után mindenképp, utána hozzászokik a tested. Itt szintén szoktak lányok is lenni, Attila az edző, fiatal , jófej srác. Az edzés menete itt is kis futás az elején, gimnasztika, nyújtás, árnyékolás és utána páros gyakorlatok. Kezdőknek semmi durva, csak technikai dolgok, aztán pár hónapon belül átkerülhetsz haladóba, ahol már kesztyűzés, éles harc. Persze ott is lány-lány, fiú-fiú párosításban. Én ezt jobban ajánlom, mint a boxot, ha tényleg valami technikai felkészültségre és jó erőnlétre vágysz. Meglepődnél, hogy mennyivel erősebbet lehet rúgni, térdelni helyes technikával...


Szóval mind2t ajánlom, de a thaiboxot jobban, habár ahhoz kell akaraterő, hogy másodszor is elmenj, mert fáj bizony utána ez-az. Viszont minden rosszban van valami jó, ha élesben kapsz egy nagyot (pl. rúgást), reflexből tudod védeni/tompítani és mivel már valamennyire hozzá vagy szokva, nem vág annyira földhöz.

2010. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja még a kérdésekre: box: nincs rúgás, thaibox: van rúgás, térdelés (könyöklés, de ez edzésen nemigen van, mert veszélyes nagyon), én speciel focizom, bringázom mellette és igyekszem heti legalább egyszer konditerembe is eljutni. De teljesen vegyes a társaság, vannak vékonyak, ducik, sportosak, fiatalok, idősebbek, vannak, akik 1 éve ducin kezdték, most meg már inkább sportos alkatúak. Keménynek kemény az edzés, de nincs vasszigor, sokszor jókat nevetünk. :)
2010. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ez a hely létezik e még?
2016. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is pont most keresgeltem ez ügyben. University box nak működik az honlapja. Bár mobilról nem látom helyileg hol van de majd holnap jobban utána nézek. Bérlet ár egész barátságos. Esetleg írd meg ha találsz infót.
2016. szept. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Létezik! Üllői út 32.

honlap: vonaboxingteam.hu

Facebook: [link]


Nagyon jó hely,nagyon jó emberekkel!

2016. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!