Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak a futás magában mire jó?

Csak a futás magában mire jó?

Figyelt kérdés

Nem akarok fogyni,nem vagyok túlsúlyos 10/50kg.Jó alakom van ici-pici hibákkal.Régen aktívan fittneszeltem és súlyzóztam.Őszinte leszek baromira meguntam! Meg túl sok munkám is van.Változtak az élet körülményeim is.Szóval súlyzózni,fittneszelni nincs időm /kedvem.De az alakom nem szeretném elveszíteni.Futni viszont imádok és bírok is.60-70 perc megállás nélkül.Ez elég??


Étkezni,nagyon jól étkezek.Köszönöm ha válaszoltok!


2010. szept. 30. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól kikapcsol, felfrissít, serkenti a vérkeringést, az anyagcserét, a szívedet erősíted vele. Ha nincs más ambíció, csak a jobb közérzet, akkor az teljesen jó. És fogyni csak az fogy a futással, akin felesleg van.
2010. szept. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A futással én izmot is veszítettem sajnos, pedig megfelelően étkeztem, be kéne iktatnom súlyzós edzést, de pont, ahogy neked, nincs rá időm. Szóval most én is csak futok (előtte bringa + súlyzós)és megmarad az alakom, sőt a derékvonal, hasrész nagyon jól formálódik.
2010. szept. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Szóval nem úszhatom meg súlyzózást:)
2010. szept. 30. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tudsz rá pici időt szánni, akkor jobb lenne. fél éve azt mondták nekem: "de jól nézel ki", most meg: "de sovány vagy, csak nem vagy beteg?" szóval fél év csak futással és a különbség csak 3,5 kg, de legalább nem hízok el
2010. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én heti 2-4 alkalommal elmegyek futni egy rövidke 6 km-es távra.nagyon szeretem,mert levezeti a feszültséget,és így nem a családomat terhelem a hisztijeimmel,amikor kiakadok.Hanem futás közben kiadom magamból.közben erősíti a szívet,javítja a vérkeringést, erősíti a szívet...én csak ajánlani tudom.
2010. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a kérdés nekem való, de csak most bukkantam rá. Hogy mire jó a futás? Hát mindenre. A futás maga az élet. Nélküle egyszerűen nem lehetsz egészséges. Gondolj arra, hogy rövid távon szinte az összes állat gyorsabban fut mint az ember, hosszú távon viszont mi vagyunk a legjobbak (a lovat is beleértve). Ez is mutatja, hogy az ember hossztávfutásra van teremtve. Régen, amikor nagy területről kellett felhajtani a gyér kaját, elengedhetetlen volt a futás, és úgy is vagyunk felépítve, hogy futni muszáj. Csak így lehet rendben az anyagcseréd, a szíved, a kedélyállapotod, minden.


Én rühellem azokat a kérdezőket (és szinte csak ilyen van), akik a futást alapvetően egy nyűgnek tekintik, és csak azért akarnak futni, hogy fogyjanak vagy hogy szebbek legyenek. Na ezek mindig be is fuccsolnak, semmire se jutnak. Nálad legalább a gondolkodás jó felé tapogatózik.


Arra nincs feltétlenül általános recept, hogy mennyit fussunk, de láthatod abból, amit írtam, hogy én a hosszú távok híve vagyok. 12 km-nél kevesebbet sose futok, alap a félmaraton, de ennél sokkal többet is megyek hétvégén terepen, hegyen is. Neked nem muszáj ugyanezt, de minél több és keményebb, annál jobb. Az a lényeg, hogy évezd a futást és a természetet, és folyamatosan fejlődj.

2010. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legnyilvánvalóbb ok amit senki sem említett, hogy hosszútávon rendkívül jó állóképességed fejlődik a futástól, persze akkor a legjobb ha ezddel is mellé de anélkül is hatásos;)
2010. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!