Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tömegnövelés mennyire fér...

A tömegnövelés mennyire fér össze a küzdősportokkal/harcművészetekkel?

Figyelt kérdés
Másfél éve járok konditerembe edzeni, és most szeretnék e mellet thai-box edzésre is járni. Arra vagyok kíváncsi, hogy ezt a két sportot mennyire lehet összeegyeztetni.
2010. szept. 22. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamelyik háttérbe szorul bizonyos szintig. Növeld a CH-t.
2010. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy thai box edzés kb 1000-1200kcal éget el.Ennyivel többet viszel be aznap és kész is vagy,semmit nem fogysz.
2010. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nemigazán jó a nagy izomtömeg TB-hez, sok oxigént fogyaszt, hamar kifáradsz, és az nemjó a ringben :) meg lassít is.


én 100kiló felett voltam kigyúrva, most 80 vagyok és ez nekem sokkal jobb a TB-hez.


Szal a klasszikus bodys tömegelésnek nemsok értelme van, de súlyzózni érdemes mellette, erőért, robbanékonyságért.

2010. szept. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 clint ***** válasza:
azért nem feltétlen igaz, amit az elöző mond bár nem is hülyeség. Van akinek megy a kettő, de ezt nem úgy kell elképzelni mint egy testépítő fizikumot. Nézd meg a K1 100 kiló feletti embereit. Például szálkásítani nem fogsz tudni, mert a küzdősportot hátráltatja. Fehérjét ajánlok thai box előtt és után, lassu ch-val. Edzés közben is iszogass szerintem könnyedebb tejsavó izolátumot.
2010. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A testépítést szerintem ne űzzük együtt a küzdősporttal. Mert ha hosszú távon akarod űzni mindkettőt úgy, hogy mindkettőből szeretnél is valami eredményt elérni, az nem fog menni. Vagy az egyik vagy a másik. Hiába van kidolgozott izmos kigyúrt tested, a muay thai-ban ez sz@rt sem ér. Ha megnézed a thaiföldi muay thai bokszolókat szinte mindegyik vékony és szálkás, egyik sincs kigyúrva egyáltalán, mégis nagyon kemények. A bunyóhoz nem nagy bicepszek és nagy mellizmok kellenek. Tudás kell hozzá. Na meg mivel ki vagy gyúrva, ezért lassabb is vagy, kötöttebb és merevebb vagy, lehet hogy kinyomsz fekve 130 kg-ot (most csak mondtam valamit a példa kedvéért), mert van nagy fizikai erőd, csak ez a bunyóban nem számít.
2010. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja a másik pedig az, hogy:Az igazi bunyóban nem a harcművészet stílusa számít, nem nagyon számít sem a fizikai erő, sem a testmagasság, sem a testtömeg. Hogy mi számít? A gyorsaság, a tudás (amit megtanultál edzéseken), pontosság, állóképesség, higgadtság, rutin, akarat. Egy éles verekedésben, mindig az kerül ki győztesen, aki a saját harcmodorát rá tudja erőltetni a másikra, valamint a legrövidebb idő alatt végre hajtja a leghatásosabb technikát (mindegy az ,hogy éppen támadsz vagy védekezel)a lehető legegyszerűbben.

Szerintem döntsd el, hogy a kettő közül melyik a fontosabb. A muay thai-ban hajlékonynak, robbanékonynak, gyorsnak kell lenned, egy testépítő testalkata egyáltalán nem felel meg ezeknek. Rengeteget kell majd nyújtani.

2010. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!