Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Futópad helyettesíti a...

A Futópad helyettesíti a szabadtéri futást?

Figyelt kérdés
Eljárnék konditerembe, és ott futnék kb 1 órát, és csinálnék mást is. Fogyás lenne a cél, 5-6 kilótól meg szeretnék szabadulni,(de leginkább a fenekemből szeretnék "lefaragni" és formásítani. Futópad hatásos? Vagy inkább a szabadtéri futás? 17/L
2010. szept. 21. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető különbség abban rejlik, hogy a szabadban futáskor sokkal több oxigénhez jutsz, intenzívebb a zsírégetés így a futás hatékonyabb. Én sosem futópadoztam még, de biztos, hogy nyitott ablaknál tenném.
2010. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
futópadnál annyi hogy te állítod a sebességet, emelkedőt, és monotonabb, nincs kanyar, kerülgetés.
2010. szept. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ember, nehogy már a futásért is fizess:))) Szabadtérben sokkal jobb...pláne ha valakivel mész, akkor még dumálni is lehet futás közben, ha bírod szuflával=)

Másik meg, hogy egy órát semmiképp se fuss! Első pár alkalommal legyen egy 20 perces táv, majd emeld 30-35 percre. (én ennyi idő alatt futok le kb 4,5 km-t, ebben enyhe kaptató is van). Az egy órás futás nagyon megterheli az ízületeket! No meg ha teheted, menj el biciklizni is, ez persze lehet 40-60 perc is:)

2010. szept. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy futo padon olyan erzes a futas, mint amikor Aladin kis szonyegen toporognal egy helyben es egy szobaban.


Nincs annal jobb, mint a friss levegon es ott valtoztathatsz is.

2010. szept. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én nem tudom, más hogy van vele, de én kint nem nagyon szeretek futni. Most viszont pár alkalommal már lementem edzeni és nagyon megtetszett a futópad. Én állítottam a sebességet és néztem ahogy olvadnak el a méterek. Mindig arra gondoltam, hogy á már ennyit futottam, akkor még száz méter még ennyi meg annyi és szerintem életemben nem futottam még annyit egyhuzamban :D
2010. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Morals ***** válasza:

pro és kontra egy testépítő szemszügéből:


a szabadtéri futásnál:


-több az oxigén

-helyesebb a testtartás

-a változatosabb terep miatt változatosabb terhelés éri az izmokat

-te generálod a sebességet, azaz sprintelhetsz és lassíthatsz akkor amikor akarsz

-viszont a térdedet kinyírja a beton/aszfalt

-és a hidegebb évszakokban, kb decembertől-februárig necces a torkodnak a dolog (tüdőgyulladás, torokfájás etc)


a futógép:


-korlátolt testtartás és monoton mozgás

-rosszabb oxigén felhasználás

-viszont az állítható magasság miatt sokkal jobban terheli monotonon az izmokat (elsősorban a lábszárat, azon belül is a tibialis anterior (elülső sípcsonti izom edzhető igy)

-sokat kell sz*rakodni a gépen az állitgatással

-viszont látod a pulzusodat és a megtett távot



testépítőknek jobb sztem a futógép, inkább egy gyakorlat-jellege van, de ha csak simán mozogsz, egyértelmű a szabad ég alatt tedd (egy jó futócipőben)

2010. szept. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kinti jobb.Futottam már mindkettőn,de a szabadtéri sokkal jobb a levegő,változatos talaj stb...miatt pótolhatatlan:) És ingyen van:)))
2010. szept. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!