Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire lehet korrekt, amit...

Mennyire lehet korrekt, amit az okosórám mért?

Figyelt kérdés

8 km-t futottam 50 perc alatt.

30 éves nő vagyok, 166cm, 53 kiló.


Az aktivitásmérőm szerint 639 kalóriát égettem el a futással, ez szerintetek reális? Nekem valahogy soknak tűnik.



2022. jún. 7. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jogos amit a 9es ír... kizárt h 180nal lehet huzamosan futni.
2022. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szerintem sem stimmel a pulzus, és ezt én is olvastam, hogy a rázkódás miatt rossz értéket adhat ki.

2022. jún. 7. 22:25
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen kacat/divat aktivitásmérőkkel nem igen kell foglalkozni. Dísznek jók, ha pedig pontos pulzusmérésre vagy kíváncsi akkor céleszkört kell venni
2022. jún. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nagzjából lehet korrekt, de csak nagyjából. Elég sok tényezőt kell jól beállitani, hogy helyesek legyenek az óra becslései. De igy lehet korrekt is, hogy 8 km 630 kalória, mert sokmindentől függ, állóképességedtől, fizikai adottságok ...
2022. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kicsit felülmér, kb 400-450 lehet
2022. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Simán lehet. Elég hosszú edzés volt, elég magas intenzitással, főleg ha végig ezen a szinten volt.


Nekem is viszonylag magasra megy a pulzusom, 44 éves férfiként bőven 180 fölé is, és az "utazótempóhoz" tartozik 172-174, ami a nagykönyv szerint bőven 90% feletti intenzitás, de elszaladgálok vele 5-6-7 kilométereket 6 perc körüli időkkel. A pulzus alakulásában nagyon nagy egyéni különbségek vannak. Persze annak megy jól, aki 140-160 közt tudja tartani az utazótempóját...


Érdemes lenne - ha van hozzá telefonos appod is - megnézni a grafikonokat. A szervezeted többféle energiatermelő rendszerből szerez energiát, és egy jó darabig a termelődő tejsavat is képes "visszaforgatni" energiatermeléshez. Ez nagyon nagy részt azokban az izmokban történik, amelyeket éppen nem használsz (annyira), tehát hosszú futás esetében mondjuk a vállak, karok, mellizmok, stb. A te alkatod viszonylag vékony, izmos (írod is az eszközös gyakorlatokat), tehát vannak bőven olyan izmaid, ahol a tejsavat menet közben visszabontod.


Amikor viszont az intenzitásod ennek az állapotnak fölé megy, akkor azt a szívfrekvencia viszonylag gyors emelkedése jelzi. Ha a grafikont visszanézed, talán kiszúrhatod, hogy hol volt az a pont, ahol az addigi viszonylag állandó frekvenciáról (mondjuk 150-165) felugrott 180-ra, vagy fölé. Láthatod majd, hogy időben hol tartottál, gyorsabban futottál-e, stb. Így nagyjából be tudod lőni, hogy hol van az a határ, amit úgy tudsz futni, hogy nem hajtod magad ennyire a csúcsterhelésed közelébe.

2022. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!